23. 3. 2023

Kaloč: Věřím, že zápasy zvládneme a připravíme se kvalitně na EURO

Během kvalifikace na finálový turnaj odehrál deset zápasů a k postupu na šampionát Filip Kaloč pomohl i v baráži proti Islandu. Listopadový sraz vynechal, ale nyní je s týmem do 21 let zpět a připravuje se na přípravné zápasy s Belgií a Nizozemskem. 

Páteční duel s Belgií se hraje od 18:00 v tréninkovém centru Pinatar ve Španělsku, přímým přenosem jej vysílá FAČR.TV. Druhý březnový zápas je na programu v pondělí ve 14 hodin proti Nizozemsku a vysílat jej bude ČT sport.

Filipe, jak se těšíte na zápas? A jaké máš očekávání?

Myslím, že se těšíme všichni. Jsou to poslední dva přípravné zápasy. Pak už nás čeká přímo mistrovství Evropy. Chceme se na to dobře připravit a věřím, že to zvládneme.

Berete to i tak, že je potřeba napravit reputaci z posledních zápasů v listopadu?

Říkali jsme si to mezi sebou, říkal to i trenér. Jsou to soupeři, kteří se také chystají na EURO, takže nás nečeká nic jednoduchého, ale určitě budeme chtít předvést lepší výkony a uhrát lepší výsledky než v listopadu. 

Jakým soupeřem bude Belgie? Co o nich víte? 

Určitě to bude kvalitní soupeř. Když někdo postoupí na finálový turnaj, tak to nemůže být špatné mužstvo. Mají tam dost individualit a bude to pro nás určitě dobrá prověrka.

Doufáte, že byste mohli na jednoho z těchto soupeřů narazit i přímo na turnaji? Znamenalo by to totiž, že jste postoupili ze skupiny...

Určitě, to by bylo samozřejmě fajn. Ale je to zároveň pořád ještě daleko přemýšlet nad tím, co by se mohlo stát během turnaje.

Vy osobně se vracíte do týmu poprvé od zářijové baráže s Islandem, v listopadu jste chyběl. Jak moc jste se těšil? 

Naposledy jsem byl proti Islandu, to je pravda. Určitě jsem se těšil zpátky do týmu, v listopadu nás spoustu chybělo kvůli klubovým povinnostem.

Před čtyřmi lety jste hrál na šampionátu hráčů do 19 let v Arménii. Pokud nebudete chybět v červnu v nominaci na EURO hráčů do 21 let, jaké to pro vás bude?

Pro mě je to v tuhle chvíli největší úspěch kariéry, už jen to, že jsme se probojovali na samotný finálový turnaj. Před těmi čtyřmi pěti lety bych tomu určitě nevěřil. Jdu postupnými krůčky, ale je to určitě i motivace do další práce, abych se mohl dál měřit s hráči z velkých soutěží.