26. 3. 2021

Kapitán Chaluš: Hlavním cílem je vyhrát, skóre neřešíme

Po úvodní remíze ve skupině s Itálií čeká česká „lvíčata“ zápas s domácím Slovinskem, které prohrálo na úvod se Španělskem. Kapitán Matěj Chaluš neřeší rozdíl skóre, chce hlavně vyhrát.

Jaká je nálada po utkání s Itálií a co očekáváte od zápasu se Slovinskem?

Nálada a atmosfér je skvělá, máme výtečný servis. Všichni jsou natěšení na další zápas. Utkání s Itálií nám ukázal pozitiva a můžeme si nyní připravit na zápas se Slovinskem. Půjdeme do toho s cílem za každou cenu vyhrát.

Může být problém pro Slovince, ale i pro vás, fakt, že domácí tým nehrál kvalifikaci?

Myslím, že předchozí výsledky ukazují, že kvalitu mají, i když čekají několik zápasů na výhru. Pár zápasů jsme viděli, něco máme zjištěného. Asi na tom, že nehráli kvalifikaci, nezáleží. Myslím, že to není pro ně žádné velké mínus.

Do utkání se Slovinskem jdete v roli favoritů. Jako třeba v kvalifikaci proti Skotsku, kde to výsledkově nevyšlo. Vzali jste si z tohoto zápasu ponaučení? 

Myslím, že zápas ve Skotsku v rámci kvalifikace bylo určitým ponaučením. Hráli jsme o vše v Litvě a Řecku, kde jsme to zvládli, takže jsme přesvědčení, že to zvládneme znovu.

Myslíte i na případný rozdíl skóre?

Zůstáváme nohama na zemi, máme určitý respekt k soupeři. Je to kvalitní mužstvo, takže do zápasu nechceme jít tímto způsobem. V první řadě chceme zápas vyhrát. O skóre se nebavíme.

Jak si podle vás vedl Martin Vitík?

Myslím, že s ohledem na jeho věk odehrál super zápas. Obstál v něm určitě. Úplně nesouhlasím s některými hodnoceními na jeho osobu. Měl v zápase spoustu důležitých zákroků a určitě ukázal, jak velký potenciál má.

Slovinci mají nebezpečné útočníky podle trenérů. Jaké jste dostali úkoly?

Ráno jsme tohle řešili, připravujeme se na jejich protiútoky. Musíme mít obranu zajištěnou dostatečně, i když budeme útočit. Ještě na tom budeme dál pracovat.

Rozebírali jste jejich první zápas se Španělskem? Nebo jste se věnovali více předchozím zápasům?

Viděli jsme jak záběry z tohoto zápasu, tak i z předchozích zápasů. Třeba z remízového utkání s Ruskem. Musíme z toho pobrat, co nejvíce informací. Ale těžko předvídat, jakým stylem tentokrát proti nám budou hrát. Rozhodně mají spoustu šikovných hráčů. Ze všech materiálů jsme si vzali něco.

Utkání začíná na stadionu v Celje v sobotu 27. března v 18:00, přímý přenos vysílá ČT sport.

Fotografie k článku