18. 1. 2019

Kapitán Dočkal: Máme obrovskou radost, že Brazílii přivítáme doma

Jeden ze splněných dávných snů. Tak mluví kapitán fotbalové reprezentace Bořek Dočkal o skutečnosti, že národní tým v březnovém přípravném utkání přivítá Brazílii. Nadšení kreativního záložníka násobí skutečnost, že se Češi pouhé čtyři dny před bitvou s „Kanárky“ představí v prvním utkání kvalifikace ME na hřišti Anglie ve slavném Wembley. Co všechno Dočkal míní o březnovém dvojzápase?

O domácím duelu s pětinásobnými mistry světa Brazilci: „Vnímám to jako velkou událost pro celý český fotbal. Jak pro nás hráče, kteří to zažijí na vlastní kůži na hřišti, tak pro fanoušky, kteří brazilský tým uvidí na vlastní oči. V posledních dnech jsme registrovali spekulace o možném přípravném utkání proti nějakému velkému týmu, ale mimo naši republiku. I to by nás potěšilo. Ale že budeme mít Brazílii a ještě doma v Praze, z toho máme všichni obrovskou radost.“

O březnových zápasech v Anglii a proti Brazílii ve čtyřech dnech: „Nejsem typ, že bych si před jakýmkoliv losem přál nějakého extra soupeře, sbíral takto zážitky nebo si chtěl s někým měnit dres. Ale pokud si jako fotbalista vysníte dva zápasy, které byste chtěli zažít, tak to je opravdu utkání ve Wembley proti Anglii a pak s Brazílií. To, že to máme během jednoho srazu, je další bonus velký navíc.

Čekají nás samozřejmě dva hodně těžké zápasy. Jako jednotlivci i celý tým se musíme dostat na své maximum, abychom mohli obstát. Anglie za Brazílií asi už nezaostává v individuální kvalitě, jako tým působí možná ještě silněji. Ale Brazílie má pořád úžasné hráče a postavit se jim znamená opravdu velký zážitek pro všechny.“

O brazilském fotbalu: „Za sebe si v první řadě vybavuju éru a tým kolem útočníka Ronalda. To bylo někdy kolem roku 1998 - mistrovství světa ve Francii a další turnaje jsem tehdy jako malý začínal hodně vnímat a sledoval jednotlivé zápasy.

Byla to po každé radost. Brazilci v sobě vždycky měli něco extra: fotbal si chtějí maximálně užít, jejich kořeny tam jsou znát. I když to jsou světoví hráči a chtějí vyhrát jako všichni, tak pokaždé si třeba přidají kličku navíc a viditelně se na hřišti chtějí i pobavit.“

O současném brazilském týmu: „Hlavou mi na první dobrou blesknou jména Neymara, Roberta Firmina a Williana. Jsou to velcí ofenzivní hráči a umí dělat rozdílové věci. Jsem na ně zvědavý v přímé konfrontaci – jak si společně dokážou vyhovět a sladit svoji neskutečnou kvalitu do týmového pojetí.

Fotbalová asociace očekává enormní zájem fanoušků o vstupenky na utkání proti Brazílii. Informace o způsobu prodeje i cenách vstupenek budeme informovat prostřednictvím www.fotbal.cz a sociálních sítí reprezentace.