5. 9. 2021

Kapitán Kaloč: Máme dostatečnou kvalitu Albánii porazit

V roli nového kapitána dovedl záložník Filip Kaloč ve čtvrtek reprezentaci do 21 let k výhře nad Slovinskem. Ostravský fotbalista věří, že úvodní výhra týmu pomůže i z pohledu nervozity a v pondělí proti Albánii jednadvacítka získá další tři body.

„Myslím, že musíme zklidnit hru, bylo to od nás hodně nervózní. Byli jsme spolu asi jen čtyři dny, s některými spoluhráči jsme se vůbec neznali. Jsme rádi, že jsme zápas výsledkově zvládli a věřím, že to tentokrát bude z naší strany mnohem klidnější, podaří se nám vstřelit první gól a utkání zvládneme,“ uvedl Filip Kaloč během nedělní dopolední tiskové konference na dotaz, na čem by měli se spoluhráči z jednadvacítky nejvíce zapracovat. 

„I s ohledem na to, že někteří kluci jsou mladší, je opravdu dobře, že jsme první zápas nakonec výsledkově zvládli, pomůže nám to," pokračoval Kaloč.

Jednadvacítka se dostala proti Slovinsku (výhra 1:0) k osmi střelám, ujala se však až hlavička Martina Vitíka z 89. minuty po rohovém kopu, po kterém mohli čeští mladíci slavit vítězný gól. "Jsem rád, že jsme se do šancí dostávali, teď je ještě začít i proměňovat,“ uvedl záložník ostravského Baníku směrem k produktivitě mužstva.

„Určitě nechceme zápas podcenit. Soupeř má urostlé hráče, ale i některé individuality, musíme si na ně dát pozor. Nepodceňujeme je, ale ani nepřeceňujeme. Určitě máme dostatek kvalit na to je porazit,“ uvedl Kaloč.

Ten si pochvaloval i atmosféru prvního zápasu. I ten druhý se bude hrát v pondělí 6. září v Českých Budějovicích. "Říkal jsem to už před zápasem. Když si vybavím zápasy minulé jednadvacítky, tak si pamatuji, že fanoušci na zápasy chodili. A doufali jsme, že přijdou i na naše zápasy. Měli jsme po zápase i děkovačku a užili jsme si to. Po všech těch omezeních pro nás byla přítomnost diváků hnacím motorem," dodal Kaloč. 

ČR U21 - trénink (5. 9. 2021)