20. 9. 2021

Kapitán U18 Ambros: V Německu je vše o dost rychlejší

Lukáš Ambros je považován za velký talent českého fotbalu. Už v patnácti letech kolem něj začaly kroužit kluby z nejlepších evropských soutěží. Současný kapitán české reprezentace do 18 let nakonec před rokem přestoupil ze Slavie do německého Wolfsburgu.

Na zářijovém Turnaji Václava Ježka vedl Lukáš Ambros českou reprezentaci do 18 let jako kapitán. Ve třech utkáních si připsal tři asistence a jednu krásnou branku sám vstřelil. Ofenzivní univerzál ukázal skvělou formu.

„Ve Wolfsburgu jsem toho v minulé sezoně kvůli koronaviru moc neodehrál, skvělé ale bylo to, že jsme pořád trénovali. Nyní ve Wolfsburgu hraju za tým U19,“ popisuje svou momentální situaci sedmnáctiletý ofenzivní záložník.

Sám cítí, že se v Německu fotbalově posouvá. „Hned jsem rozpoznal rozdíly, je to tady o dost rychlejší, při hře musím dávat míč rychleji od nohy, musím přemýšlet víc dopředu. Pomohly mi také individuální tréninky,“ říká.

V Německu se Lukáši Ambrosovi sice někdy stýská po rodině, i v sedmnácti se však o sebe umí bez problémů sám postarat. Vařit nebo prát pro něj není problém a poděkovat za to může i svým rodičům.

„Smutno mi je, rodiče jsem v minulé sezoně viděl jednou za půl roku. Hodně mi ale pomohli kluci, parta je tam úžasná. Moje rodiče navíc udělali jeden skvělý krok, že už když jsem byl ve Slavii, nechali mě v Praze jen s mým starším bráchou. Starali jsme se o sebe sami, vařili jsme si, prali, uklízeli, prostě jsme dělali vše, co běžně za děti dělají rodiče. To mě připravilo na život v Německu,“ líčí.

Sedmnáctiletý reprezentant by se rád prosadil v bundeslize, jeho vysněným fotbalovým klubem je však Real Madrid. „Vždy jsem vzhlížel k Ronaldovi, proto ten Real. Podle mě si zasloužil to, co v kariéře dokázal, protože si to vydřel. U mě je to nejlepší hráč a pořád k němu vzhlížím,“ uzavírá Ambros.