13. 6. 2022

Karabec: Máme na to porazit v baráži každého

Na závěr kvalifikace o postup na evropský šampionát hráčů do 21 let si nechal dva góly. Záložník Adam Karabec věří, že tým v baráži uspěje a dostane se na finálový turnaj.

Zatímco v březnovém utkání „lvíčata“ vyhrála v Andoře 3:0 po gólech Karabce a Fily, v pondělí večer se v Brně hráčů trefilo více, když svěřenci trenéra Suchopárka vyhráli 7:0. V obou zápasech s posledním týmem skupiny G ovšem skóre otevřel Adam Karabec.

„První gól, to bylo spíše štěstí, protože to bylo tečované a při druhém gólu se to ke mně odrazilo a byl jsem na správném místě,“ usmíval se po zápase v rozhovoru pro ČT sport sparťanský záložník, který v kvalifikaci nasbíral čtyři přesné zásahy. Kromě zápasů s Andorrou skóroval také v Anglii.

V obou vzájemných duelech se českému týmu povedlo vstřelit rychlé branky a mít tak zápas pod kontrolou. Tentokrát jich za první poločas bylo hned šest.

„Chtěli jsme začít opět rychlými góly, aby to bylo klidné. Možná jsme ani nečekali, že dáme šest gólů za poločas. I proto je škoda, že jsme nepřidali další góly. Není jednoduché hrát s takovými týmy, třeba Anglie je porazila jen 1:0,“ uvedl po zápase Karabec.

„Nebylo to ani tak úplně o tom, že bychom polevili, ale bylo hrozně těžké se dostat před branku a do zakončení, protože oni už pak přestali hrát a pouze stáli na vápně a bránili. My jsme navíc spoustu věcí v druhém poločase neřešili dobře a druhý poločas měl být z naší strany lepší,“ pokračoval talentovaný fotbalista. 

Pondělní závěrečné utkání už nic nemohlo změnit na postavení českého týmu v tabulce. Výběr trenéra Jana Suchopárka jistě skončí ve skupině druhý za Anglií a v září ho čeká barážový dvojzápas. „Je mi osobně jedno, na koho narazíme, protože máme na to, abychom porazili každého,“ dodal Karabec, jenž se soupeře pro baráž dozví za osm dní. 

ČR U21 - Andorra (13. 6. 2022)