29. 3. 2022

Karabec: Skvělý start, ale gólů jsme měli přidat víc

Kvůli vyloučení ve Slovinsku na podzim minulého roku chyběl v utkání v Albánii. Záložník Adam Karabec tak zasáhl až do druhého březnového utkání a v Andoře jeden gól dal a na druhý přihrál.

„Myslím, že jsme začali zápas velmi dobře. Chtěli jsme dát rychlý gól, protože jsme věděli, že by to jinak bylo těžší. Myslím, že jsme ale poté měli přidat další branky,“ uvedl Adam Karabec na začátek pozápasové tiskové konference. "S těmito týmy to je vždy o tom neudělat žádnou chybu a nepřipustit komplikace."

Utkání se hrálo na stadionu Estadi Nacional, který disponuje umělým trávníkem. Podle sparťanského záložníka to ale žádný problém pro něj a jeho spoluhráče nebyl. „Na umělé trávě jsme trénovali dva nebo tři dny, takže jsme si na to stihli zvyknout. Ta umělá tráva byla kvalitní, takže to zase takový rozdíl nebyl,“ uvedl směrem k tomu, že utkání s hrála na umělé trávě.

Adam se vrátil do sestavy po karetním trestu, který si odpykával po vyloučení v podzimním utkání ve Slovinsku. „Gól v Andoře nemá takovou hodnotu, abych týmu vrátil to, že jsem byl ve Slovinsku vyloučený. To byla velká chyba a věřím, že jsem se z toho poučil," uvedl na tiskové konferenci. 

Talentovaný záložník je rád, že české mužstvo má před závěrečnými zápasy jistotu baráže a může se poprat o prvenství ve skupině s Anglií. „Chtěli jsme to takhle mít a jsme rádi, že máme jisté druhé místo. Jsme odhodlaní poprat se o první místo s Anglií," dodal Karabec, který byl na podzim jediným střelcem českého mužstva při prohře v Anglii.

 

Andorra U21 - ČR U21 (29. 3. 2022)