26. 3. 2021

Karel Krejčí: Hráči ze mě nervozitu cítit nesmí

V prvním zápase šampionátu vsadil i na mladíky a jeho svěřenci urvali bod za remízu s Itálií. Nyní trenéra Karla Krejčího a jeho tým čeká domácí Slovinsko. A chce uspět znovu!

„Určitě to bude naprosto jiný zápas. Viděl jsem několik jejich zápasů z přípravy a vůbec nemají špatné mužstvo. Je to hodně bojovný tým a mají výborné brejkové situace. Výsledky v přípravě dělali solidní. Určitě to bude zápas, ve kterém budou chtít oba týmy uspět. V případě Slovinců i proto, aby dál živili naději na postup,“ uvedl kouč na předzápasové tiskové konferenci.

„O sestavě bych se konkrétně zatím nechtěl, máme před sebou ještě trénink. Nějaké šrámy z prvního zápasu máme, ale kluci na tom makají, aby mohli jít do tréninku. Až poté se rozhodneme, jaká bude sestava,“ řekl Krejčí směrem k případnému složení sestavy pro sobotní zápas.

Kapitán Chaluš: Hlavním cílem je vyhrát, skóre neřešíme

A přidal také informaci o Liboru Holíkovi, který střídal v zápas s Itálií krátce po startu druhého poločasu. „Libor dopoledne měl program s fyzioterapeutickým týmem, na odpoledním tréninku to půjde zkusit a uvidíme, jestli ho to pustí do zápasu.“

Na rozdíl od českého týmu, domácí Slovinci nemuseli hrát kvalifikační fázi. V přípravě ale odehráli zápasy s Německem nebo Ruskem, v obou případech s remízovým výsledkem.

„Statistiky u mládežnických týmů moc nesleduji, protože se mužstva hodně obměňují. Ale je to velmi solidní tým s výbornými standardními situacemi. Sice jim kvalifikační/soutěžní zápasy chyběly, ale uhrát remízu s Německem nebo Ruskem, není určitě náhoda,“ uvedl trenér Krejčí, který bude i tentokrát sázet na bojovného ducha týmu.

Jeho svěřenci už několikrát dokázali, že ve vypjatých situacích dokážou bojovat a dotáhnout zápas, nebo třeba kvalifikaci, do úspěšného konce.

Mezi smetánkou Evropy

„Nechci nic zakřiknout, ale všichni moc dobře víme, jak náš tým kvalifikací procházel. Na jejím konci jsem si hodně vážil toho, jak se s tím hráči poprali. Někdy nám ani bod nestačil, a nakonec jsme to zvládli a postoupili. Určitě to nebude jednoduchý zápas, na to kluky připravuji. Remíza ani pro jeden tým nic moc neřeší. Uděláme vše pro postup,“ pokračoval Krejčí.

Proti Slovinsku, které na úvod turnaje prohrálo se Španělskem 0:3, nečeká nic jednoduchého. Ani neočekává, že by domácí pouze bránili.

„Nemyslím si, že budeme pouze dobývat obranný val. I proti Španělsku měli momenty, kdy napadali vysoko s předsunutou obranou. Očekávám, že nás budou chtít donutit nakopávat míče a nebudou jen bránit. Španělsko má opravdu kvalitní tým, dominantní na míči a je těžké proti nim hrát. Myslím, že tento tým přijel pro titul. Pro nás, nebo Slovince, je to takové vyznamenání, že se s nimi můžeme poměřit,“ prohlásil Krejčí.

„Samozřejmě bychom rádi uspěli. Nedokážu říct, jakým rozdílem. Když pominu 12 gólů proti San Marinu, tak jsme nijak výrazné výhry neměli. Musíme udělat první krok, to znamená vyhrát. Ale je samozřejmě pravda, že každý gól se počítá. Jak vstřelený, tak inkasovaný. Ale chceme mít do posledního zápasu šanci bojovat o čtvrtfinále,“ reagoval na dotaz směřující k tomu, zda mužstvo řeší případný rozdíl skóre při rovností bodů.

V případě výhry jeho mužstvo udělá další krok ke splnění snu – účasti ve vyřazovací fázi turnaje. Zápas se Slovinskem tak je z pohledu postupu do další fáze turnaje velmi důležitý.

„Nervozitu cítím před každým utkáním. Jak na reprezentační, tak klubové úrovni. Kdybych ji necítil, tak bych byl nervózní sám ze sebe. Ale hráči ji ze mě cítit nesmí. Jsme si vědomi, že to je jeden z nejdůležitějších zápasů. Máme s sebou motivační videa, snažíme jim to pouštět, aby kluci viděli, že v tom nejsou sami a kolik lidí na ně myslí. Říkal jsem to po zápase v Řecku, kde jsme to zvládli. Byl jsem fakt rád, že to pro tuhle skupinu hráčů ještě neskončilo. I tentokrát bychom rádi postoupili dál a sešli se ještě na vyřazovací fázi. Až nyní nám v podstatě dochází, že jsme se dostali opravdu mezi evropskou smetánku, když vidím kvalitu ostatních týmů,“ řekl dvaapadesátiletý trenér, který má jasno, proč jsou jeho aktuální svěřenci tak úspěšní.

„Kluci opravdu neradi prohrávají,“ uvedl Krejčí. „Zažil jsem to s nimi už ve dvacítce, jsou schopni si vynadat, ale vždy v dobrém. I proto jsou tak úspěšní a není náhoda, že jsou na třetím mistrovství Evropy. Já mám takové hráče odjakživa rád, je mi to sympatičtější, než mít leklé ryby. Jak už jsem řekl, pro úspěch uděláme maximum a uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal trenér.

Utkání začíná na stadionu v Celje v sobotu 27. března v 18:00, přímý přenos vysílá ČT sport.

Fotografie k článku