27. 3. 2021

Karel Krejčí: Nezvládli jsme tíhu utkání

Trenér Karel Krejčí byl po druhém utkání ve skupině mistrovství Evropy hráčů do 21 let zklamaný. Věřil, že jeho svěřenci mají schopnosti domácí Slovince zdolat. Byla z toho ale jen další remíza 1:1. Tým bude o postup bojovat v posledním zápase se Španělskem.

„Chtěli jsme zápas vítězně a dostat Itálii pod tlak. Bylo mi jasné, že to bude utkání o prvním gólu, a kdo jej vstřelí, bude mít výhodu. Bohužel, my jsme nezvládli takovou tu tíhu utkání. Před zápasem jsem z hráčů cítil velké odhodlání, ale první poločas nám vůbec nevyšel a přizpůsobili jsme se hře domácích. Navíc jsme si dali v podstatě vlastní gól,“ uvedl kouč na úvod hodnocení zápasu.

Trenér Krejčí do druhého poločasu udělal hned tři změny. „Myslím, že střídání se povedla a střídající hráči zápas oživili. Ale stejně jako kvalifikaci se ukázalo, že máme problém v ofenzivní fázi, když hrajeme do takového obranného bloku a těžko se prosazujeme. To, co mají kvalitní týmy, tak nám chybí. Jsem ale rád, že se kluci rvali do poslední chvíle a nezabalili to. Máme remízu, která nás drží stále trochu ve hře, ale celkově jsem zklamaný, protože si myslím, že tento zápas se dal zvládnout,“ pokračoval kouč.

Některé změny v sestavě už před zápasem byly vynucené, například nezařazení Adama Karabce do základní sestavy. „Měli jsme ho v sestavě připraveného, ale bohužel nedokončil předzápasový trénink, který opustil kvůli problémům s tříslem,“ prozradil kouč. „Fyzioterapeuti jej dokázali dát dohromady alespoň na část zápasu. Myslím, že přesně takový hráč nám od začátku chyběl, takže je škoda, že nebyl k dispozici na celé utkání.“

„Co se týče Libora Holíka, tak je potřeba pochválit, že se pomocí zdravotnického týmu dal dohromady. Pokud bychom neprohrávali, tak bych tuhle změnu asi neudělal. Ale chtěl jsem dát do hry hráče, o kterých jsem byl přesvědčený, že hru dokážou oživit. Spíš jsme reagovali na stav zápasu,“ pokračoval trenér.

Český výběr se utká v úterý v posledním utkání skupiny se Španělskem. Aby mohli svěřenci trenéra Krejčího dál snít o účast ve čtvrtfinále, musí favorita turnaje porazit.

„Španělsko přijelo s top týmem. Jsou tu hráči, ze kterých mají možnost poskládat dva týmy. Určitá naděje tu ale pořád je a na hráče budeme působit tak, že se Španělskem nehrajeme každý rok. Chtěl bych kluky pochválit, že se rvali do poslední chvíle. Bohužel to proti Slovinsku na víc, než na bod nestačilo. O výhru jsme se ale připravili sami v prvním poločase. Co se týče Španělska, tak dokud budeme mít šanci, tak budeme věřit,“ uvedl trenér Karel Krejčí.

„Zápas Španělska s Itálií si pustíme zpětně, spíš asi sestříháme náš vlastní zápas, abychom mohli hráčům předat zase další materiál. Myslím, že některé výkony špatné nebyly. Ale za top týmy zaostáváme hlavně v řešení situací ve finální fázi,“ dodal kouč Krejčí.

ME U21: Slovinsko - ČR (27. 3. 2021)