22. 3. 2019

Karel Krejčí po Islandu: Laciný a smolný gól tým nezlomil, toho si vážím

Český tým do jednadvaceti let odehrál první přípravný zápas v rámci soustředění ve Španělsku. S Islandem remizovali svěřenci trenéra Karla Krejčího 1:1. Jak trenér hodnotil premiérový zápas na střídačce jednadvacítky? A jak viděli zápas záložníci Sadílek s Vaníčkem? 

„Byla to pro nás dobrá příprava, byl to zápas, který jsme potřebovali. Soupeř potvrdil přesně to, co jsme od něj čekali, co jsme hráčům říkali. Hodně soubojový tým s dobrými protiútoky, ze kterých také hrozili. Nakonec to asi byla zasloužená remíza,“ uvedl trenér Krejčí.

„V mých očích jsme dostali laciný gól, který ale kluky zároveň trochu probudil, což vyústilo ve zlepšenou hru, větší tlak, vyrovnání a v závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale další šance jsme neproměnili. Celý zápas jsme měli problém s finální fází. Měli jsme během zápasu spoustu možností soupeře přečíslit, ale nezvládli jsme finální fázi. Beru to jako dobrou přípravu na podzimní kvalifikaci, máme dál na čem pracovat,“ pokračoval kouč.

 

„Ještě nás čeká zápas s Mexikem. Chtěl bych v tomto utkání dát prostor i hráčům, kteří proti Islandu nenastoupili, aby se také měli možnost předvést,“ nastínil plány k druhém zápasu, který je na programu v úterý.

„Zároveň si vážím, že to hráči po inkasovaném gólu nezabalili a ihned chtěli aspoň vyrovnat. Nezlomilo je to a bylo na nich vidět, že nechtějí zápas prohrát. Je to zdravý tým a tyto vlastnosti se můžou hodit i v budoucnu například během kvalifikačních zápasů,“ dodal trenér.

Sadílek & Vaníček: Lepší smůla v přípravě než v kvalifikaci

„S remízou spokojeni nejsme, protože jsme měli dostatek šancí, abychom zápas vyhráli. Je pravda, že Island měl také dvě šance, ale v obou případech nás podržel Martin Jedlička. Stihli jsme vyrovnat poměrně brzy, takže jsme měli dost času ještě vstřelit vítězný gól, ale nepodařilo se nám. Možná je dobře, že jsme si vybrali smůlu v přípravě, než aby nás to potkalo v kvalifikaci,“ uvedl krátce po zápase Michal Sadílek.

Záložník PSV Eindhoven byl rád, že se týmu během zápasu dařily věci z tréninku i dobrá defenziva. „V zápase se nám podařily několikrát akce, které jsme nacvičovali v tréninku, což je pozitivní. Jsem rád, že kromě dvou šancí, které Martin Jedlička chytil, jsme je téměř do ničeho nepustili, což svědčí o dobré obraně. Bylo tam i hodně náznaků ze standardních situací, nakonec jsme z jedné z nich vyrovnali. Komplexně to mohlo být lepší, ale myslím, že se tvoří dobrý tým i dobrá parta,“ dodal Michal.

Jednu z šancí v druhém poločase měl i střídající Patrik Žitný po akci Antonína Vaníčka, pro kterého byla těžká i změna počasí oproti České republice.

 

„Byl to poměrně těžký zápas. I s ohledem na to, že většina z nás hrála poslední soutěžní zápas v době, kdy bylo kolem deseti stupňů a najednou jsme hráli v letním počasí. Island byl houževnatý, bojovný a nepříjemný soupeř. Z mého pohledu je to asi zasloužená remíza, ale rozhodně jsme měli dost příležitostí na to zápas vyhrát,“ uvedl po zápase záložník pražských Bohemians Antonín Vaníček.

„První poločas byl takový seznamovací, zvykali jsme si na všechno, ale i přesto jsme měli šance. I já byl v jedné situaci, kterou jsem měl řešit úplně jinak. Druhý poločas už byl z našeho pohledu mnohem lepší a byli jsme mnohem aktivnější. Myslím, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, pokud bychom proměnili všechny šance v druhém poločase,“ pokračoval mladý záložník.

„Je dobré si vybrat takovou smůlu radši v přípravě než potom v kvalifikačních zápasech. Jsme hodně bojovný tým a chceme na tom stavět i v dalších zápasech, které budeme chtít vyhrát,“ dodal Vaníček.  

ČR U21 - Island U21 (22. 3. 2019)