24. 3. 2021

Karel Krejčí po Itálii: Jedlička prokázal svou důležitost pro tým

Na úvod šampionátu hráčů do 21 let jeho svěřenci získali bod za remízu 1:1 s Itálií. Trenér Karel Krejčí musel během zápasu řešit ztrátu Libora Holíka, ale bod považuje za cenný.

„Vstup do turnaje je vždy důležitý. Musíme si uvědomit, že jsme na mistrovství Evropy a slabí soupeři tu nejsou. Italové ukazovali, že jejich hráči mají vysokou kvalitu. Myslím, že jsme se ve druhém poločase zlepšili a dostali se více do hry. Odměnili jsme se vyrovnávacím gólem, ale trochu jsme se toho možná i potom zalekli. Obávali jsme se o bod. Ale kluky musím pochválit, že se toho celkově nezalekli. Teď se musíme dobře připravit na druhý zápas se Slovinskem,“ uvedl na úvod hodnocení trenér Karel Krejčí.

„V sestavě jsme měli i mladé hráče, kteří by měli patřit do týmu v dalším kvalifikačním cyklu. Tyto zkušenosti pro ně budou hodně cenné,“ uvedl Krejčí na adresu Vitíka, Karabce nebo Šulce.

U21: Na úvod šampionátu remíza 1:1 s Itálií

Stejně jako během kvalifikace, tak i v prvním zápase turnaje se skvělými zákroky prezentoval brankář Martin Jedlička, který zlikvidoval řadu šancí soupeře.

„Myslím, že si kluci zvykli, že je Martin Jedlička dokáže podržet, prokázal svou důležitost pro tým. Bod proti Itálii je i jeho zásluha, protože měl řadu důležitých zákroků, podržel nás a zajistil nám bod,“ řekl Krejčí, který rozvedl i zmínku o tom, že se jeho svěřenci obávali o bod.

„S dohráním zápasu mají problém i mnohem zkušenější hráč, ne jen dvacetiletý kluci. Trochu mě překvapilo, že nás Italové nechali na začátku druhého poločasu hrát a byli si moc jistí na základě prvního poločasu. My jsme se díky tomu vrátili do hry. Po našem vyrovnání to začali zase honit a chtěli to strhnout na jejich stranu,“ pokračoval kouč.

Plzeňský Pavel Šulc nastoupil pro někoho možná překvapivě na levé straně hřiště, v druhém poločase se přesunul na pravou stranu hřiště. „Vycházeli jsme z určitého postavení. Mně osobně nezklamal a jsme přesvědčený, že tento post může v budoucnu hrát. Některé situace chtěl řešit fotbalově. Já mu to vyčítat nebudu, pro něj to jsou důležité zkušenosti. Pavel je rychlý hráč, který si v křídelních prostorech dokázal poradit a na pravé straně byl ještě silnější,“ uvedl Krejčí.

Proti Itálii si odbyl premiéru v jednadvacítce stoper Martin Vitík, který nedávno oslavil osmnácté narozeniny. V základní sestavě byl také sedmnáctiletý Adam Karabec. Trenér Krejčí si po zápase pochvaloval jejich zařazení do sestavy, čímž řešil i absenci Davida Zimy a přesunutí Ladislava Krejčího do stoperské trojice.

„Vycházíme z týmu, který máme. Tím, že nemáme k dispozici Davida Zimu, tak jsme Láďovi Krejčímu naznačili, že dalšího stopera brát nebudeme a odehraje to on. Měl jsem trochu obavy, zda jsem to také nepřehnal, když jsme dali do sestavy tyto hráče. Ale myslím, že to všichni kluci ve středu zálohy zvládli. Jsem rád, že jsem se během dopoledního rozcvičení rozhodl pro Adama Karabce, který to odehrál velmi dobře. Odměnil se standardní situací, po které jsme dali gól. Kdyby si neřekl o střídání, tak bych ho ze hřiště nesundával. Jsem opravdu rád za to, že to mladí hráči zvládli. Je to ukázka, že všichni mládežničtí trenéři odvádí u reprezentací skvělou práci a poděkování, protože máme možnost kdykoliv sáhnout mezi mladší hráče, což je skvělé,“ uvedl kouč.

ME U21 2021: ČR - Itálie 1:1 (24. 3. 2021)