14. 11. 2019

Karel Krejčí po San Marinu: podařilo se udržet tempo, gólů mohlo být i víc

Povedené změny v sestavě, udržení tempa zápasu i šest gólů. Trenér Karel Krejčí byl po utkání se San Marinem rád, že jeho svěřenci utkání zvládli a vyhlíží pondělní bitvu v Chorvatsku.

„Věřím, že nás taková výhra povzbudí. Jsem rád, že nám vyšly změny v sestavě a kluci hráli s chutí, možná mohli gólů dát i víc. Nyní nás samozřejmě čeká v Chorvatsku mnohem těžší utkání, snad se trefíme do sestavy znovu,“ uvedl po utkání trenér Krejčí.

„Bylo jasné, že proti San Marinu budeme hrát do bloku a věděl jsem, že potřebujeme do sestavy dostat hráče, kteří si s tím poradí lépe než v říjnových zápasech. Určitě nám prospělo zařazení Ladislava Krejčího na post stopera, protože má slušnou rozehrávku. Celkově všichni hráči odehráli slušné utkání,“ pokračoval trenér.

Jeho svěřenci vstřelili v obou poločasech po třech gólech. „Apeloval jsem na hráče, aby udrželi v zápase tempo. Nechtěl jsem, aby to sklouzlo do fotbalu plného doteků, to se ale nestalo, za což jsem rád. Poděkování zaslouží i diváci, kteří přišli i přes velkou zimu,“ uvedl trenér.

U21: Vstřelit šest gólů je dobré pro psychiku

Na změnu v dresu jednadvacítky si musel zvyknout i Michal Sadílek, který tentokrát nastoupil na pozici levého obránce, postu, na kterém hraje v PSV Eindhoven.

„Hraje to v klubu a budeme nad tím dál přemýšlet, zda to tak nechat i pro pondělní utkání,“ uvedl trenér.

„Tím, že jsme ztratili v říjnu body ve dvou domácích zápasech, tak je zápas v Chorvatsku hodně důležitý. Chceme získat body ze hřiště soupeře, protože příští rok se bude rozhodovat o postupujících. Jak přímo, tak barážová místa. Ale pořád je ve hře hodně bodů,“ prohlásil kouč.

„Chorvatsko je velmi kvalitní tým, je to tým z prvního koše. Ve středové řadě jsou hráči hrající Ligu mistrů. Mají vysoké ambice, ale nechali se nachytat v prvním zápase se Skotskem. O to to budeme mít pravděpodobně těžší,“ dodal kouč.

Jasná záležitost. Jednadvacítka dala San Marinu šest gólů

ČR U21 - San Marino U21 (14. 11. 2019, Chomutov)