1. 2. 2017

Karel Krejčí se stal trenérem týmu ČR 20

Trenér Karel Krejčí se stal trenérem reprezentace České republiky hráčů do 20 let. Funkci převzal po Martinu Svědíkovi, který v prosinci zamířil na trenérský post v prvoligové Mladé Boleslavi.

Osmačtyřicetiletý Karel Krejčí má bohaté zkušenosti jak z práce s mládeží, tak s prvoligovým fotbalem, ale v pozici asistenta trenéra Pavla Vrby u národního týmu si vyzkoušel specifickou práci u reprezentačního výběru.

Deset let trénoval mládež, dva roky v Českých Budějovicích, sedm let v Příbrami a rok v Plzni, kde se v roce 2008 stal nakrátko i hlavním trenérem áčka a pak, po příchodu Pavla Vrby, i jeho asistentem, a to až do konce roku 2013 a odchodu do služeb fotbalové asociace.

Byl v pozici asistenta u vzniku týmu, který pro Plzeň získal dva tituly, výhru v poháru i v superpoháru, dvakrát postoupil do Ligy mistrů a hrál Evropskou ligu. V ročníku 2015-16 byl zároveň s prací pro fotbalovou asociaci i trenérem Viktorie Plzeň, se kterou postoupil do Evropské ligy, v lize vytvořil počtem 16 vyhraných zápasů v řadě historický rekord, získal titul a byl vyhlášen na Galavečeru LFA trenérem roku. Pak ale práci pro Viktorii ukončil s tím, že se chce naplno věnovat činnosti u reprezentace.

K novému angažmá trenér Karel Krejčí řekl: „Jsem rád, že mohu působit u reprezentačního výběru. Považuji takovýto post, ať jde o jakoukoli věkovou kategorii, za určité vyznamenání. Proto jsem přivítal, že se po několika měsících opět vracím k práci pro asociaci. Je to práce s mladými hráči, ale s tím mám velké zkušenosti a myslím, že mohu říci i výsledky. Ať už v Příbrami nebo v Plzni. Podařilo se tam vychovat řadu hráčů pro vrcholový fotbal a někteří se dostali až do reprezentace.“

Na nového trenéra teď na jaře čeká seznámení se s hráči, sestavení realizačního týmu a přátelské zápasy. Letos na podzim a příští rok na jaře pak bude výběr do 20 let hrát velmi atraktivní soutěž, která se jmenuje Elitní liga U20. Je určena pro osm vybraných zemí (Anglie, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Švýcarsko a Česko). Bude se hrát v oficiálních reprezentačních termínech jen na sedm kol. V dalším ročníku soutěže si pak země pořadatelství vymění. Česko začne 31. srpna ve Francii, pak bude 4. září hostit Německo.  Následují utkání s Polskem, v Anglii, ve Švýcarsku, s Itálií a v Nizozemsku, kde cyklus skončí 27. března příštího roku.

„Je to určitě pozitivní, že budeme mít možnost pravidelné konfrontace s těmi fotbalově velmi silnými zeměmi. Hlavním úkolem reprezentace do dvaceti let je připravit hráče na přechod do jedenadvacítky, která pak hraje kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. A zápasy s kvalitními soupeři, ve kterých navíc půjde i o určitý prvek soutěživosti, hráčům mohou hodně dát,“ komentoval novou soutěž Karel Krejčí.