25. 3. 2019

Karel Krejčí: Soustředění bylo prospěšné pro jednotlivce i celý tým

Necelý týden soustředění ve Španělsku neznamenal pouze remízu s Islandem a výhru nad Mexikem. Česká jednadvacítka pod vedením trenéra Karla Krejčího odvedla poctivou práci v trénincích, ukázala se zdravá konkurence v týmu a nový kouč jednadvacítka věří, že dobrá parta pomůže týmu i v dalších zápasech.

 „Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Myslím, že 4:0 s Mexikem už nikdo z nás asi nevyhraje. Jsem rád, že jsme se rozhodli postavit hráče, kteří nenastoupili proti Islandu, protože během týdne zde na soustředění vypadali všichni dobře a cítili jsme boj o místa v sestavě, proto jsme se rozhodli dát všem stejnou šanci,“ uvedl po zápase trenér Karel Krejčí.

„Jsem zároveň moc rád, že se v zápasech objevovali věci, které jsme nacvičovali v trénincích a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli po pěkných brankách. Možná jsme mohli ještě další přidat,“ pokračoval trenér.

"Klíčové bylo, že brankář Trmal chytil za nerozhodného stavu gólovku soupeři. I samotného by mě zajímalo, jak by se zápas vyvíjel, kdyby šli Mexičané do vedení, jak bychom se s tím popasovali. Gól z penalty byl důležitý a trochu nás uklidnil, což vygradovalo v to, že jsme dali druhý gól hned po změně stran,“ pokračoval trenér v hodnocení.

„Jsem hrozně rád za všechny kluky z realizačního týmu i za všechny hráče, které jsme na tento sraz povolali, protože zdravá konkurence není vůbec špatná a vytváří dobré klima v týmu. Myslím, že všichni kluci ukázali charakter a chemii týmu. Pokud budou přistupovat dál ke všemu stejně zodpovědně a budou plnit to, co po nich chceme, tak budeme pro každého soupeře nepříjemní,“ uvedl Karel Krejčí.

I na základě některých vybraných výkonů bude trenér Krejčí přemýšlet nad nominací pro další sraz velice pečlivě, protože někteří hráči mu v dobrém slova smyslu zamotali hlavu.

„Nechám si na hlubší analýzu čas a chci se na oba zápasy zpětně podívat detailně až se vrátíme do Prahy. Myslím si, že řada kluků v klubech nenastupovala, nebo měla zdravotní problémy. Například Ondra Šašinka je tento případ, ale i tak dal tři branky a dokázal, že je to náš kanonýr. Ale i ostatní kluci, kteří dostali příležitost po delší době, tak odvedli kus poctivé práce a trochu nám zamotali hlavu,“ přiznal trenér Krejčí.

„Nechci výsledek nijak přeceňovat, ale výsledek je to dobrý a herní projev byl také slušný. Celé si to zhodnotíme a uvidíme, jak kluci budou vypadat dál v klubech. Věřím, že až se v červnu sejdeme znovu, tak odehrajeme další dva kvalitní zápasy, které by nás mohly posunout dál. Pak nás čeká v září ostrý start kvalifikace. Zažili jsme zde krásný týden a odvedli jsme dost poctivé práce i mimo zápasy. Věřím, že jsme utužili i partu a bude to vidět v následujících zápasech," dodal trenér Krejčí.

 

ČR U21 - Mexiko U20 (25. 3. 2019)