6. 9. 2019

Karel Krejčí: Spoustu ztrát a chyb, ale jsme rádi za úspěšný start

Česká jednadvacítka zvládla úvodní utkání kvalifikace o postup na evropský šampionát, když porazila Litvu 2:0. Trenér Karel Krejčí byl po zápase rád, že i přes nervozitu a chyby jeho svěřenci zápas zvládli.

 

„Nebyl to jednoduchý zápas, ale cítil jsem z týmu velké odhodlání. Vstup do kvalifikace je důležitý a hráči to vnímali, a myslím, že to ovlivnilo výkon i z pohledu nervozity,“ uvedl po utkání trenér Krejčí.

„Ve hře bylo hodně zbytečných ztrát a chyb. Uklidnili jsme to až druhým gólem a závěr jsme už odehráli takticky velmi dobře Nebyla to otázka nesehranosti, ale hraje se o postup na evropský šampionát a kluci to vnímají. Cítí zodpovědnost za sebe i za tým,“ pokračoval trenér.

„Litva potvrdila, že není vůbec špatným týmem, nehrálo se proti nim vůbec lehce. Hráli hodně houževnatě a měli jsme několikrát i štěstí při standardních situacích. Nebylo to jednoduché hrát proti takovému tým. Jsem rád za celý tým, že jsme to zvládli.“

Jedním z nejlepších hráčů na hřišti byl záložník Michal Sadílek, jenž nevypustil jediný souboj a bojoval až do samého závěru.

„Jsem moc rád, že Michal Sadílek je součástí týmu, a i když hraje v PSV na postu obránce, tak ho to pořád táhne do středu hřiště. Víme, co od něj můžeme očekávat a patří rozhodně k našim rozdílovým hráčům, které potřebujete mít v mužstvu,“ pokračoval kouč, jenž měl i slova chválky pro fanoušky.

„Chtěl bych hrozně poděkovat fanklubu, který nýs výborně podporoval a strhnul i domací fanoušky. Budeme rádi, když je v takovém počtu uvidíme na každém zápase. Jsou skvělí.“