2. 9. 2020

Karel Krejčí: V utkání jsme dominovali, konec byl jednostranný

Trenér Karel Krejčí mohl být po závěrečném hvizdu zápasu v San Marinu spokojený. Jeho svěřenci totiž vyhráli v kvalifikačním zápase o postup na EURO 2021 6:0 a mohou se připravovat na pondělní duel s Chorvatskem.

„Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli vítězně. Byla to zasloužená výhra a celý zápas jsme dominovali. Soupeř, dokud měl síly, tak bojoval o každý míč, ale dvě branky v prvním poločase nás uklidnily a řadu dalších šancí jsme nevyužili,“ začal své hodnocení po zápase Krejčí.

„Za důležité považuji také moment, kdy jsme ztratili míč v rozehrávce a Matouš Trmal nás při jediné šanci domácích podržel výborným zákrokem. Postupem času, jak jsme vstřelili třetí gól, už to bylo jednostranné. Řada domácích hráčů dohrávala v křečích,“ pokračoval.

„Na hráčích bylo vidět, že se po dlouhých deseti měsících těší na sraz a mají radost z toho, že tu mohou být. Mám dobrý pocit z každého tréninku a jsme rád, že to přenesli i do zápasu. Byli hladoví po gólech a jsme také rádi, že nikdo z nových tváří nezklamal. Naopak, konkurence v týmu je čím dál větší. To je jen dobře i pro další zápasy,“ uvedl Krejčí po utkání.

V pondělí čeká jeho svěřence v Českých Budějovicích Chorvaté, které český tým v listopadu minulého roku porazil na jejich půdě 2:1.

„Máme zkušenosti z listopadu, takže přepnout ze slabšího soupeře na silnějšího nebude problém. Chtěli jsme zápas v San Marinu zvládnout a udělat si takovou pohodu pro závěr srazu. Čeká nás cesta domů přes noc, takže s přípravou na Chorvaty začneme v pátek. Je jasné, že to bude úplně jiný soupeř, ale věřím v sílu kolektivu a jsme si jistý, že týmovostí a chemií dokážou zvládnout i zápase se silným soupeřem,“ konstatoval trenér Krejčí.

Drchal s Krejčím dali po dvou gólech, Češi zdolali San Marino 6:0

 

San Marino U21 - ČR U21 (2. 9. 2020)