18. 11. 2019

Karel Krejčí: změny se vyplatily, odčinili jsme říjnové remízy

Zatímco po říjnových zápasech se Skotskem a Řeckem byl kouč jednadvacítky Karel Krejčí nespokojený, po listopadových výhrách má mnohem větší důvod k radosti. Jeho svěřenci porazili San Marino i Chorvatsko a vedou kvalifikační skupinu.

„Výsledek je opravdu skvělý. Utekli jsme hrobníkovi z lopaty. Domácí za prvních patnáct minut snad nenakopli jediný balon a my byli zakřiknutí. Byla vidět jejich skutečná kvalita, ne náhodou hrají za velké kluby. Ale postupem času jsme se zvedali a vystrašili jsme. Dokonce jsme neproměnili tolik šancí, že jsem si říkal, další šance už mít asi nebudeme,“ říkal po zápase trenér Krejčí.

„Pak přišel první gól, kdy se soupeř prosadil po individuální akci. Ale nám hodně pomohlo závěr poločasu, kdy jsme srovnali ze standardní situace a v druhém poločase mi přišlo, že jsme měli více sil. Bál jsem se kvůli neproměněným šancím, abychom neurazili štěstí, ale povedla se nám další akce, ve které byl hodně důležitý důraz Adama Hložka a Pavel Bucha si našel odražený míč a dal gól,“ pokračoval trenér.

„Závěr jsme odehráli v euforii, a navíc nás fantasticky podržel Martin Jedlička, který pochytal spoustu věcí. Na všech byla znát týmovost a touha dotáhnout to do konce. Čím víc naskakoval čas, tím víc byl tým semknutý. Je to hodně cenné vítězství a myslím, že jsme odčinili dvě domácí remízy z října,“ uvedl kouč jednadvacítky.

 

„V prvních zápasech mi chybělo z naší strany trochu víc fotbalu. Apelovali jsme na kluky před zápasem v Chorvatsku, že hrát fotbal umí, a chtěli jsme je uklidnit. Myslím, že se to povedlo a hráči předvedli řadu pěkných akcí,“ pokračoval kouč, jemuž se opět potvrdilo, jaký charakter tato skupina hráčů má.

„Už v předchozích kategoriích se dokázali vždy semknout a jít za vítězstvím. Jsem rád, že jsme to zvládli a věřím, že nás to nakopne do zápasů v příštím roce.“

Skvěle! Jednadvacítka otočila skóre a vyhrála 2:1 v Chorvatsku!

Jak už trenér zmínil výše, jednou z klíčových postav byl opět brankář Martin Jedlička. „Chytal jako dominátor. Vybavuji si některé zápasy z dvacítky, kdy nás podržel. To samé předvedl i v Chorvatsku, kdy předvedl několik skvělých zákroků, dochytal vše v euforii a výrazně pomohl celému týmu,“ uvedl kouč na adresu mladého brankáře.

„Už po říjnových zápasech jsme přemýšleli, jak změnit sestavu, protože to výsledkově nevyšlo, jak jsme chtěli. V listopadu nám hodně prospělo zařazení Láďu Krejčího na stopera, i když mě zároveň vnitřně mrzí, že jsem ze sestavy vyndal Dominika Plechatého, protože patřil k tahouny týmu. Pro trenéra je to ale těžké. Posunutí Adama Hložka do útoku byl také dobrý tah, protože se hodně statečně pral a zařídil druhý gól. A i když to Michal Sadílek nerad slyší, tak se vyplatilo nechat jej na postu levého obránce, kde hraje v Eindhovenu,“ uvedl trenér Krejčí.

 

Chorvatsko U21 - ČR U21 1:2 (18. 11. 2019, Velika Gorica)