13. 10. 2018

"Koncentrovaný výkon po celé utkání," hodnotil Luboš Kozel výhru nad Švédskem

Český tým do 18 let zvítězil v přípravném utkání nad Švédskem 1:0. O jediný gól utkání se postaral v 75. minutě Jakub Zeronik.

Svěřenci trenéra Luboše Kozla ve čtvrtek podlehli Nizozemsku 1:2, ovšem první zápas po přesunu do Anglie jim vyšel lépe. Zatímco proti Nizozemsku vstřelili rychlý gól, ale vedení udržet nedokázali, tentokrát rozhodli o výhře 1:0 gólem čtvrt hodiny před koncem. 

"Utkání se hrálo na vynikajícím hřišti, ale za velmi silného větru. Proto jsme se snažili hrát co nejvíce kombinačně po zemi, což se nám poměrně dařilo. První poločas byl z mého pohledu vyrovnaný, ale většina akcí na obou stranách končila na hraně pokutového území," hodnotil utkání trenér Luboš Kozel.

"Druhý poločas se nesl v podobném duchu s tím, že zakončení už bylo více. Vyšlo střídání, díky kterému nám dokázal Zeronik po Bláhově přihrávce získat vedení. Tento gól hru otevřel z obou stran, ale dobrou defenzivou jsme soupeře eliminovali a v závěru jsme mohli po rychlých brejcích náskok navýšit. Hráči zaslouží pochvalu za koncentrovaný týmový výkon po celé utkání. V pondělí nás čeká soupeř nejtěžší - domácí Anglie, která před dvěma dny Švédsko deklasovala 4:0."

ČR U18 - Švédsko U18 1:0

Branka: 75. Zeronik.

Sestava ČR: Markovič - Szewieczek, Gabriel (46. Vincour), Donát, Kosek - Walter (92. Vlček), Žambůrek (46. Kosař), Hájek (85. Červ) - Radosta (72. Penner), Bláha (85. Firbacher), Cienciala (72. Zeronik). Trenér: Luboš Kozel.