7. 9. 2020

Krejčí: Dělba bodů je spravedlivým vyústěním zápasu

Česká reprezentace do jednadvaceti let remizovala v druhém zářijovém utkání v Českých Budějovicích s Chorvatskem 0:0. Trenér Karel Krejčí bod za remízu bere a dělba bodů je podle něj spravedlivým výsledkem. 

„Nevím, jestli se radovat nebo být zklamaný. Před zápasem bychom samozřejmě brali, protože už v zápase v Chorvatsku měl soupeř výraznou převahu a podržel nás brankář Jedlička. Ale vyhráli jsme tam. Řekl bych, že jsme se z toho zápasu poučili a tentokrát nám fungoval presink. Myslím, že měli jen jednu nebo dvě šance, při kterých musel Jedlička ukázat nějaký zákrok. Jinak se nám je dařilo do ničeho nepouštět,“ uvedl kouč Karel Krejčí.

„Sami jsme měli dostatek standardních situací, ale bohužel jsme nedotáhli finální fázi. Chybělo nám štěstí nebo se k nám míč neodrazil. A když už se k nám odrazil, tak hráči nestihli zareagovat včas,“ pokračoval kouč.

„Před zápasem bych bod bral. Klukům chci poděkovat za to, jak utkání odpracovali. Máme před sebou ještě tři zápasy, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet a jak to vše dopadne. Ale pokud hráči budou přistupovat k zápasům stejně, tak o nás nemám strach,“ řekl Krejčí.

Jednadvacítka odehraje zbylé tři zápasy na hřištích soupeřů. Konkrétně ve Skotsku a Litvě v říjnu, v listopadu v Řecku.

„V prvním zápase proti San Marinu jsme splnili povinnost, a navíc se nám podařilo dostat do hry i některé hráče, které jsme chtěli vidět v ostrém zápase. Mužstvo bylo naladěné na to, že chtělo zvládnout i domácí zápas s Chorvatskem, ale myslím si, že proti tak silnému celku je bod dobrý a naladí nás to do toho závěru kvalifikace,“ pokračoval Krejčí.

Utkání s Chorvatskem bylo od začátku hodně důrazné a plné osobních soubojů. Na obou stranách padlo po čtyřech žlutých kartách. „Nechtěli jsme kolem nich běhat a dát jim hodně prostoru. Snažili jsme se hrát do těla a moc jim to nevonělo. Škoda, že jsme nedokázali využít několik brejkových situací. Myslím, že kdyby jedno z mužstev dalo gól, tak by vyhrálo. V závěru mi přišlo, že nikdo spíš nechtěl prohrát a skončilo to spravedlivou dělbou bodů,“ dodal trenér.

Český tým díky remíze udržel neporazitelnost v kvalifikaci a s 15 body vede tabulku o dva body před Řeckem, které má ale odehráno o zápas méně, stejně jako s deseti body třetí Chorvatsko. Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.