14. 10. 2019

Krejčí: Doplatili jsme na produktivitu, bodů jsme chtěli mít víc

Trenér jednadvacítky Karel Krejčí nebyl po druhé říjnové remíze spokojený s výsledkem, bodovým ziskem z obou říjnových zápasů, ale především s produktivitou celého týmu.

„Výsledek je samozřejmě zklamáním. Myslím, že jsme byli v zápase lepším týmem a měli jsme více příležitostí, ale to bylo podobné i v předchozím utkání. V obou zápasech nám chyběla větší kvalita v ofenzivní fázi. Mužstvo je bojovné, má charakter, ale kolikrát jsme měli problém s řešením útočných situací a volili jsme složité řešení,“ uvedl po zápase Karel Krejčí.

„Jsou to pro nás ztráty, ale vypadá to, že skupina bude celkově hodně vyrovnaná a stále si stojím za tím, že je v našich silách vyhrát ve venkovních zápasech a dál bojovat o postup na šampionát,“ pokračoval kouč jednadvacítky.

Jednadvacítka má po třech zápasech v kvalifikaci bilanci jedné výhry a dvou remíz.

„Pokud bych shrnul první tři zápasy kvalifikace, tak jsme sice neprohráli, ale představovali jsme si, že bodový zisk budeme mít větší. Jako tým jsme zklamaní všichni a víme, že musíme přidat,“ pokračoval trenér.

„Musíme si oba zápasy rozebrat, ale jisté je, že pokud chceme zápasy na takové úrovni vyhrávat, tak musíme být především v útočné fázi mnohem lepší,“ má jasno trenér.

„Věděli jsme, jak budou Skotové hrát a uzpůsobili jsme tomu rozehrávku. Měli jsme dost slušných míčů od Janoška směrem k Holíkovi na kraj, ale nevycházely nám centry do vápna. Soupeř nám pokryl Šašinku a máme s tím problém, takže pokud se k němu nepřidají ostatní, tak moc zápasů nevyhrajeme. S produktivitou máme problém a musí se na tom podílet více hráčů,“ pokračoval Krejčí.

Na zápas se Skotskem dorazilo na stadion v Uherském Hradišti přes pět tisíc diváků. „Jsem opravdu rád, kolik lidí si našlo cestu na stadion, to snad na jednadvacítku ještě nebylo. O to víc jsme zklamaní, že jsme nedokázali vyhrát,“ dodal trenér.    

Další zápasy čekají výběr trenéra Krejčího v listopadu doma proti San Marinu a v Chorvatsku.