13. 10. 2020

Krejčí: Jsme rádi, že jsme stále ve hře o postup

Pro důležitý zápas v Litvě udělal změny nejen personální, ale také změnil rozestavení. A svěřenci Karla Krejčího dokázali urvat vítězství 1:0. 

Nebyla to pro něj ani pro hráče jednoduchá situace. Minulý týden ve Skotsku totiž jednadvacítka poprvé ve skupině prohrála a zkomplikovala si boj o postup na šampionát. I proto musela v Litvě předposlední zápas kvalifikační skupiny vyhrát. Nejbližší pronásledovatelé mají totiž o zápas méně. 

„Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Zklamání po Skotsku bylo velké, sám jsem byl zvědavý, jak na to tým zareaguje. Rozhodl jsem se přenést zodpovědnost na ty nejzkušenější hráče, aby byla šance i v listopadovém utkání v Řecku, o co hrát. Nejcennější je, že jsme uhráli tři body a udrželi postupovou šanci,“ uvedl trenér na úvod hodnocení zápasu.

„První poločas byl z naší strany lepší a dostali jsme se do vedení, což byl náš cíl samozřejmě. Myslím, že jsme měli hru pod kontrolou až na dvě výjimky, kdy jsme soupeře pustili do standardních situací,“ pokračoval trenér.

„Ve druhém poločase jsme na to navázali, ale chybami směrem dozadu jsme soupeře pustili do zápasu. Zjednodušil hru a díky nákopům se dostával do šancí. V závěru nejdřív jednu hlavičku dali vedle a poté Martin Jedlička chytil jejich největší šanci. Po průběhu druhého poločasu a jejich šancích v závěru to je asi šťastné vítězství. Tři body jsme potřebovali a jsme rádi, že máme v listopadu ještě, o co hrát,“ uvedl k druhému poločasu i zápasu celkově.

 

„Za stavu 1:0 šel Matoušek sám na branku. Je škoda, že to neproměnil, protože průběh zápasu by asi poté byl klidnější. Viděl jsem spoustu dobrých věcí, ale zároveň v zápase bylo spoustu situací, které jsme nedohráli pořádně do konce,“ litoval Karel Krejčí.

Jeho svěřenci zakončí kvalifikaci v listopadu v Řecku, kde potřebuje zvítězit. Do karet mu hraje los soupeřů, protože Skotové nastoupí za měsíc nejprve proti Chorvatsku a poté se představí v Řecku.

„Mužstvo má charakter a chemii. Prioritou byly tři body. Hráči závěr zápasu vyloženě ubojovali a jsem rád, že jsme stále ve hře,“ měl jasno kouč, který změnil do zápasu v Litvě rozestavení se třemi stopery.

„Měli jsme na to málo času, v podstatě dva tréninky. Myslím, že to nebylo nic složitého na pochopení, protože jsme během zápasu přecházeli do toho našeho klasického rozestavení. Hráči jako Plechatý nebo Zima si zasloužili v tomto utkání hrát, ale zároveň jsem do zápasu chtěl dostat kapitána Chaluše, který předchozí zápasy nehrál,“ řekl trenér k formaci, kterou zvolil.

Výhru proti Litvě zařdil gólem Ondřej Šašinka, jenž nastoupil od úvodní minuty na hrotu s Janem Matouškem, když dokázal proměnit přesný centr Pavla Buchy. "Góly zvedají útočníkům sebevědomí, je to určitě povzbuzením před tím posledním listopadovým zápasem."

Výhra nad Litvou měla pro trenéra jednadvacítky i osobní význam. „Tuto výhru věnuji také své mamince, která je po vážné operaci. Je naší velkou fanynkou a věřím, že ji tato výhra udělá radost a povzbudí ji ve velmi důležitém boji,“ dodal kouč.

Litva U21 - ČR U21 (13. 10. 2020)

Strategie FAČR 2020-2024 bannery