29. 3. 2021

Krejčí před Španělskem: Dokud existuje šance, musíme věřit!

Dva zápasy, dva body a největší favorit turnaj jako poslední soupeř ve skupině. Trenér české jednadvacítky Karel Krejčí ví, komu jeho svěřenci budou čelit. Ale nevzdává se!

„Jsme v situaci, kterou jsme si přáli, protože jsme postoupili z těžké kvalifikační skupiny. Hodně asociací by za to byla ráda. Přál jsem si čtyři body po dvou prvních zápasech, to se nám nepodařilo, ale máme pořád šanci na postup i do posledního zápasu. To je také úspěch. Jdeme proti největšímu favoritovi, jsme si toho vědomi. Ale pokud nějaká šance existuje, tak bychom byli sami proti sobě, pokud bychom tomu nevěřili,“ uvedl Krejčí na tiskové konferenci.

Jaké to je připravovat mužstvo na takhle silného soupeře? „Není to jednoduché a zápas jako takový také nebude jednoduchý. Kluci měli v pondělí nějaké krátké video. Jsou hodně dominantní a je to prototyp španělského fotbalu. Čeká nás hodně naběhaných kilometrů. Pokud chcete uspět, tak musíte mít i určitou dávku štěstí. Nebude to jen o bránění, ale musíme být i směrem dopředu a vstřelit branku,“ pokračoval Krejčí.

„Myslím, že už během kvalifikace jsme byli pod tlakem. Hráčům to připomínám, že jsme v kvalifikaci doma prohospodařili domácí zápasy remízami. Kdybychom po nich prohráli v Chorvatsku, tak bychom tady asi vůbec teď neseděli. Dá se to přirovnat k tomuhle, ale stejně je to ještě o další úroveň výš,“ uvedl Krejčí.

 

Ten to považuje za svůj vrchol na reprezentační úrovni. „Příprava je to v této době hodně složitá, ale postup na samotný turnaj považuji za velký úspěch. Utkání se Španělskem bude náš osmnáctý společný zápas. Prohráli jsme jen jednou v přípravě a jeden zápas v kvalifikaci, což si myslím, že není vůbec špatná statistika. Jsem opravdu rád, že to tahle parta dotáhla na tento turnaj a pořád bojujeme o postup,“ řekl Krejčí.

A co říct hráčů, aby se nebáli, když se mají utkat s jedním z nejdominantnějších týmů v této kategorii? „Kluci nejsou hloupí a vidí, jak velká kvalita proti nim stojí. Je potřeba do nich dostat trochu sebevědomí. Ale je potřeba také vidět, že Španělé tomu jdou opravdu naproti a nebojí se na takový turnaj poslat všechny hvězdy. Přijeli sem v top sestavě a dávají této kategorii velkou váhu,“ pokračoval kouč.

„Oni svým způsobem hry dostanou snad každé mužstvo do hlubokého bloku nebo určité formy defenzivy. Italové s nimi odehráli dobrý zápas a určitou agresivitou je drželi dál od brány. Ale i tak Španělsko kontrolovalo zápas a dostalo je pod tlak,“ uvedl dvaapadesátiletý kouč na adresu soupeře.

Čeká samozřejmě to samé i nás, musíme využít každé jejich chyby a vážit si jakéhokoliv protiútoku. Musíme být odvážní a nebát se. Bylo by bláznovství myslet si, že je přehrajeme. Budeme muset vycházet z dobré defenzivy, pomoct si standardními situacemi. Ale třeba Italové neměli za celý zápas snad ani jeden roh…“

Do předzápasového tréninku se zapojí všichni hráčů „Zdravotní štáb je v tomhle hodně důležitý, když během týdne hrajete tři zápasy. Všichni hráči jdou do tréninku, tak uvidíme, jak se po něm budou cítit. Věřím, že vybereme ty nejlepší hráče,“ uvedl kouč na adresu hráčů, které trápili zdravotní stav.

„Druhý zápas sledovat nebudu během toho našeho utkání. Uvidíme, jak to celé dopadne. Budu chtít být koncentrovaný jen na náš vlastní zápas,“ řekl Karel Krejčí, který okomentoval i fakt, že zápas se Španělskem by mohl být posledním pro řadu hráčů.

„Bavili jsme se o tom už před zápasem v Řecku v kvalifikaci, kdy to bylo na hraně. Pak jsme si to prodloužili finálovým turnajem. Nějakou větu kolem toho ale určitě zmíním. Analýzu si ale nechám až po turnaji. Někteří hráči pro mládežnický fotbal udělali opravdu hodně,“ dodal trenér.

Fotografie k článku