31. 3. 2021

Krejčí: Pro kluky je to obrovská zkušenost

Trenér Karel Krejčí nevnímal konec na turnaji tragicky a uvědomoval si sílu soupeřů, s nimiž se ve skupině jeho tým utkal. „Vidím na klucích zklamaní, ale Italové a Španělé si zasloužili jít dál,“ říká kouč reprezentace do 21 let.

Co rozhodlo zápas se Španělskem?

Byli jsme na ně docela dobře připraveni, věděli jsme z předchozích zápasů, že mají asi sedmdesát procent držení míče, dalo se tedy předpokládat, že nás taky dostanou do hlubšího bloku. Chtěli jsme to samozřejmě trochu předsunout a dostávat je do nekomfortních situací, což se nám hlavně v první půli dařilo.

Myslím si, že jsme sehráli slušné utkání s budoucími hvězdami evropského fotbalu. Kluci zápas zvládli, Španělé mají tak obrovskou kvalitu, že se nemáme za co stydět.

Kde se podle vás turnaj lámal, v zápase se Slovinskem?

Rozhodující byla první dvě utkání. Myslím si, že s Itálií jsme sehráli dobré utkání. Co mě asi mrzí, je první půle zápasu se Slovinskem, kde jsme zbytečně nakopávali a přizpůsobili jsme se soupeři. Španělé a Italové mají vyspělejší týmy, než máme my.

Nedali jsme na turnaji sami žádný gól, čím to bylo?

Musíte si uvědomit, že Španělé a Italové jsou mnohem dál. Už v kvalifikaci jsme s tím měli problém, ale tam jsme to ještě zvládli a postoupili jsme z prvního místa. Vidím tam i pozitiva, na mistrovství jsme přivezli řadu mladíků a oni se vůbec neztratili. Jsou to hráči pro příští cyklus, a to jsou pro mě pozitivní zprávy.

Na turnaji jsme narazili na kvalitu, pro kluky je to obrovská zkušenost a myslím si, že by jim to mělo pomoct do kariér. Já chci za vše poděkovat, za dva a půl roku jsme toho hodně zažili a mistrovství Evropy nehrajete každý rok, je to pro nás krásná zkušenost. Přeji klukům, aby se jim v kariérách i životech dařilo.

Změnil byste něco za celou dobu u týmu?

Ono je to složité. Jednadvacítka je vrchol mládežnického fotbalu, z kluků musíte vytáhnout to nejlepší, co umí. Já jsem si to vyhodnotil tak, že jejich základ je v bojovnosti, že se rvou a neradi prohrávají. S tím se dostali i na mistrovství Evropy.

Někdy bych si představoval lepší herní tvář, ale tak už to bylo. Z osmnácti zápasů jsme tři prohráli, takže bych za tím nehledal nic špatného. Vidím na klucích zklamaní, ale Italové a Španělé si zasloužili jít dál.

ME U21: Španělsko - ČR 2:0 (30. 3. 2021)