10. 10. 2019

Krejčí: remíza je zklamání, ale ukázali jsme charakter

Svůj návrat do rodné Karviné si kouč reprezentační jednadvacítky Karel Krejčí maloval jinak, než jaká je realita po remíze 1:1 s houževnatým Řeckem. 

Trenéra mrzelo především to, že si jeho hráči neporadili s dlouhou přesilovkou a navíc museli dohánět manko po lacině inkasované brance z penalty. Podle Krejčího však po druhém kvalifikačním utkání není důvod k žádné panice, pondělní bitvu se Skotskem v Uherském Hradišti však prý už mladí reprezentanti nesmí klopýtnout.

„Po průběhu utkání jsem zklamaný. Domácí remíza je ztráta, kterou musíme nahradit v nějakém venkovním zápase. Ale měli jsme si poradit lépe,“ řekl Krejčí po utkání a na mysli měl hlavně promarněnou možnost dlouhé „přesilovky“.

Vždyť Řekové hráli od 24. minuty bez vyloučeného Dimitrua, ale domácí v Karviné inkasovali paradoxně v samém závěru první půle z penalty. „Hlavně na konci prvního poločasu jsme si s tím nedokázali poradit. Před přestávkou jsme dostali doslova direkt, gól z penalty byl hodně laciný. Padl po našem odkopu od brány, přitom jsme to mohli vyřešit jinak a nějakou kombinací jsme soupeře mohli donutit couvnout. Místo toho jsme jej pustili do vápna a byla z toho penalta,“ zlobil se Krejčí.

Zápas podle něj potvrdil, že jednadvacítce úplně „nechutná“ hra do zatažené defenzivy soupeře. „S týmem už jsem nějakou dobu a s takovým stylem hry máme trochu problémy. Nabádal jsem hlavně krajní hráče, aby šli do vyššího postavení a Řekové by nebyli tak nebezpeční. Bohužel se nám tolik nedařilo v soubojích jeden na jednoho, soupeř v obraně byl kompaktní a i v oslabení si počínal dobře,“ ocenil český trenér poctivý výkon soupeře.

Krejčí své hráče pochválil za to, že se ani při nepříznivém vývoji nenechali zlomit. „Myslím, že kluci zase ukázali charakter, i když se to nevyvíjelo dobře. Před zápasem jsem tipoval, že by utkání mohlo být o jednom gólu. Škoda, že ten Adamův (Hložkův) nebyl vítězný,“ připomněl Krejčí vyrovnání sparťanského záložníka ze 76. minuty.

„Je to jedno z pozitiv utkání, prosadili jsme se po standardní situaci, kterým se hodně věnujeme. Ve druhém poločase jsme hráli slušně, měli tam několik nadějných situací, ale asi jsme dnes urazili štěstím tím hloupě inkasovaným gólem,“ řekl Krejčí.

Dnešní remíza by prý na české hráče měla zapůsobit hlavně jako motivace do dalších podzimních zápasů – a především toho nejbližšího v pondělí proti Skotsku. „Kluci jsou teď zklamaní, protože byli hodně nabuzení a i Řeky chtěli porazit. Z dneška se musíme především poučit, i taková zkušenost nás může posunout dál. Ale zápas se Skotskem musíme bezpodmínečně zvládnout a vyhrát. Dvakrát za sebou doma nesmíme ztratit. Uděláme všechno, abychom byli patřičně nachystaní,“ dodal Krejčí.

U21: Lvíčata nevyužila početní výhodu, s Řeckem remizovala 1:1