13. 11. 2020

Krejčí: Sladká odměna na závěr kvalifikace

Jeho svěřenci přidali šesté vítězství v kvalifikační skupině a dostali se zpět na první místo. Trenér Karel Krejčí byl za výhru 2:0 v Řecku rád kvůli všem hráčům i členům realizačního týmu. Pro všechny to byla ta správná odměna.

„Jsme všichni šťastní, že jsme to zvládli. Vítězství se nerodilo lehce. První poločas byl vyrovnaný, nakonec to ovlivnilo vyloučení domácího hráče. Museli jsme do toho o přestávce sáhnout a změnit rozestavení, protože jsme hráli proti deseti. Myslím, že střídání nám pomohla a noví hráči to oživili,“ uvedl po zápase trenér Krejčí.

„Pomohla i změna rozestavení, kdy jsme přešli na čtyři obránce vzadu. Dostali jsme soupeře pod tlak a byla to otázka času, zda vstřelíme branku. Naštěstí se nám to povedlo. Nechválil bych ale jen střídající hráče, ale celý tým. Za přístup i odhodlání. Velký výkon odvedl i Ondřej Lingr, který si ze Slavie přivezl velmi dobrou formu, jsem za něj velmi rád,“ řekl Krejčí.

„Přiznám se, že první penaltu jsem ani pořádně neviděl, ale rozhodčí ji nechal opakovat a myslím, že jsme se po té proměněné penaltě zklidnili. Soupeř se snažil o brejky, ale řekl bych, že jsme to měli pod kontrolou. Tím druhým gólem jsme zápas definitivně rozhodli a máme tři body, které jsme si přáli,“ pokračoval kouč.

Vítěznou bitvu U21 v Řecku trefili Bucha s Drchalem

„Byl jsem samozřejmě během zápasu nervózní, takže jsem se na penalty ani nedíval. Trend rozhodčích je, že se hodně penalt opakuje, ale na druhou stranu klobouk dolů, že do toho rozhodčí v takovém utkání šel. Podívám se na to, ale když to nechal opakovat, tak tam určitě nějaký přestupek byl,“ řekl Krejčí k penaltě, kterou na druhý pokus proměnil Pavel Bucha.

„Určitě bych Pavla pochválil. Je vidět, že nabral sebevědomí a vzal na sebe zodpovědnost a penaltu proměnil,“ řekl směrem ke střelci první branky.

Jeho mužstvo se dostalo zpět na první pozici v kvalifikační skupině. „Mám obrovskou radost za celý tým. Nejen za hráčský, ale i realizační tým. A také za kluky, kteří tu s námi nejsou. Je to sladká odměna na závěr kvalifikace. Teď už budeme čekat jen na ostatní výsledky,“ uvedl.

„Uvidíme, zda se budeme v úterý po zbylých zápasech radovat z postupu na závěrečný turnaj.“

V úterý hrají Řekové se Skotskem. V případě ztráty Skotska, které je o tři body zpět na druhé místě, by měl český výběr jistotu prvního místa a postup na šampionát. V případě výhry Skotska skončí český tým ve skupině druhý, jelikož má se Skotskem horší vzájemnou bilanci.

„Měli jsme cíl, abychom udělali první krok my. To se povedlo, další věci už ovlivnit nemůžeme. Ale věřím tomu, že budeme mít štěstí. Pokud Skotové chtějí skupinu vyhrát, tak musí zvítězit právě v Řecku, takže uvidíme. Skupina byla hodně vyrovnaná a čtyři týmy hrají až do konce o postup. Jsem hrozně rád, že jsme zápas zvládli a uvidíme v úterý, jak to dopadne,“ dodal Krejčí.

 

Řecko - ČR U21 (13. 11. 2020)