18. 7. 2019

Kušej a Míka: Příště už střeleckou smůlu prolomíme

Čeští mladíci remizovali na evropském šampionátů hráčů do 19 let v arménském Jerevanu 0:0 s Norskem a po dvou zápasech ve skupině mají jeden bod, který jim dává naději bojovat o postup do semifinále i v posledním zápase ve skupině proti Irsku. Vasil Kušej a Václav Míka věří, že se týmu podaří prolomit střeleckou smůlu. 

„Byl to hodně těžký zápas, který mohly vyhrát oba týmy. Myslím, že oba týmy jsou s bodem spokojení,“ uvedl po utkání Vasil Kušej, se kterým souhlasil obránce Václav Míka.

„Ve velkém horku to byl náročný zápas, hrálo se nahoru dolů a oba týmy měly šance. Je škoda, že jsme nějakou neproměnili. Aspoň, že jsme získali jeden bod a stále máme šanci bojovat o postupu do semifinále,“ uvedl Míka, jenž nastoupil na kraji obrany místo na obvyklém postu středního obránce.

„Je to skvělé nastoupit za národní tým na takovém turnaji, užil jsem si to,“ usmíval se po zápase Míka.

„Myslím, že jsme odvedli dobrý výkon a vydali jsme se ze všech sil až do závěru. Jen je škoda, že jsme to nakonec neurvali. Musíme nyní dobře zregenerovat, podívat se na chyby a připravit se na poslední zápase ve skupině,“ pokračoval Kušej.

„Oni hráli na pět obránců, a ačkoliv byli hodně aktivní, tak dokázali být vždy včas za míčem a na svých pozicích. Nehráli jsme to podle mě špatně, škoda neproměněných šancí. Věřím, že v posledním zápase s Irskem už to zlomíme,“ věří záložník Dynama Drážďany.

V posledním utkání ve skupině vyzvou čeští mladíci v neděli od 19:00 středoevropského času Irsko a poslední zápas ve skupině Češi musí vyhrát, aby měli šanci postoupit do semifinále.

„Bude to vypjaté, ale zároveň věřím, že to bude skvělý zápas, ve kterém konečně prolomíme střeleckou smůlu, zvládneme ho a postoupíme dál,“ dodal Míka.