3. 9. 2019

Kušej odešel na hostování do Innsbrucku, Žambůrek prodloužil v Brentfordu

Nejen pro Alexe Krále a Patrika Schicka se toho během závěrečných hodin letního přestupního okna hodně změnilo. Nové působiště čeká také mládežnického reprezentanta Vasila Kušeje, jenž zamířil na hostování z Dynama Drážďany do Innsbrucku, a Jan Žambůrek prodloužil smlouvu v Brentfordu.

Útočník Vasil Kušej se po čtyřech letech v německých Drážďanech stěhuje do Tyrolska, kde bude hájit barvy FC Wacker Innsbruck. V prvoligovém rakouském celku stráví rok v rámci hostování, na kterém se oba kluby dohodly v pondělí.

„Víme, že je Vasil v Česku považován za velkou ofenzivní naději do budoucna. Vnímáme ho jako technicky a rychlostně vyspělého hráče, kterého můžeme využít na hrotu i na křídle. Pro nás je to zajímavá akvizice, která posílí stávající kádr,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Innsbrucku Alfred Hörtnagl.

Novinkou je také nový kontrakt pro osmnáctiletého záložníka Jana Žambůrka, který prodloužil v druholigovém anglickém Brentfordu až do roku 2023. Bývalý hráč pražské Slavie je momentálně ve Švýcarsku na reprezentačním srazu s výběrem do 19 let, jinak už ale jeho jméno svítí mezi členy prvního týmu Brentfordu, kam byl přeřazen před začátkem nového ročníku Championship.

„Je to velký talent. Vedle skvělé práce s míčem je rovněž skromný a má velkou motivaci uspět. Jeho přeřazení do áčka je signálem pro ostatní ofenzivní hráče, že jim je v patách,“ prohlásil kouč londýnského celku Thomas Frank.

Jan Žambůrek si za „áčko“ Brentfordu zahrál už v minulém ročníku, když se v únoru stal historicky prvním hráčem narozeným v novém tisíciletí, který za „The Bees“ naskočil do soutěžního zápasu.

V nové sezoně dvakrát nastupoval do ligového klání z lavičky a v Ligovém poháru proti Cambridge United si připsal premiérový start od úvodní minuty.