14. 10. 2019

Kvalifikace ME U21: bezbranková remíza se Skotskem

Česká reprezentace do jednadvaceti let remizovala i v druhém říjnovém utkání. V pondělním zápase kvalifikace evropského šampionátu 2021 se Skotskem nepadla branka a utkání skončilo remízou 0:0.

Po úvodní oťukávací čtvrt hodině se ujali větší aktivity čeští fotbalisté. Nejprve byl ve velké šanci Ondřej Šašinka, jehož střelu ze dvou metrů vykopl v pádu na brankové čáře kapitán Skotska McCrorie.

Následně hlavičkoval těsně vedle Adam Hložek, o chvíli později se dostal na straně k míči Dominik Janošek, jehož šikovný centr před brankou odvrátili hosté na roh na poslední chvíli.

Hosté se dostali do velké šance ve 33. minutě, kdy po nacvičeném signálu prodloužil Hornby hlavou míč před branku a kapitán Ross McCrorie byl osamocený a nehlídaný, ale naštěstí pro český tým branku přestřelil a zahodil velkou šanci.

Ve druhém poločase měli více šancí skotští fotbalisté. Hornby nedosáhl těsně ve skluzu na střílený centr. Ten samý hráč byl v 64. minutě po skvělém centru z levé strany rychleji před Chalušem, ale v šanci selhal, když sám před Jedličkou míč pouze připlácl k zemi a nevystřelil.

A do třetíce ten samý hráč se dostal do šance o tři minuty později, kdy přeskočil v souboji před brankou kapitána Chaluše, hlavou zamířil pod břevno, ale brankář Jedlička jeho pokus vyrazil nad. Po následném rohu dostali hosté míč v závaru míč do branky, ale ještě před tím bylo pískáno a gól neplatil.

Českému týmu se nedařilo prosadit se ani po centrech do pokutového území, kde sváděl souboje Ondřej Šašinka, neujaly se ani střely z větší vzdálenosti.

V závěru se neprosadil ani jeden z týmů, a tak i druhý říjnový kvalifikační zápas reprezentace do 21 let skončil remízou.

Kvalifikace ME U21 2021

ČR - Skotsko

ŽK: Plechatý, Šašinka – Johnston, Magennis, Campbell. Rozhodčí: Durielux - Da Costa, Santos (vš. Lucembursko). Diváci: 5187.

ČR: Jedlička - Holík, Chaluš, Plechatý, Granečný - Janošek, Sadílek – Vaníček (63. Bucha), Matoušek (70. Havelka), Hložek - Šašinka.

Skotsko: Robby McCrorie - Ross McCrorie, Porteous, Johnston, Harvie - Gilmour, Middleton (62. Maguire), Campbell - Magennis, Hornby, Reading.