29. 10. 2019

Kvalifikační zápas v Bulharsku se odehraje bez diváků

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy mezi fotbalisty Bulharska a České republiky se bude hrát 17. listopadu v Sofii bez diváků. Evropská fotbalová unie UEFA uzavřela Bulharům stadion na jeden soutěžní zápas jako trest za rasismus fanoušků v říjnovém domácím duelu s Anglií.

„Čeští fanoušci bohužel doplatí v tomto směru na chování těch bulharských v utkání proti Anglii, což nás samozřejmě velice mrzí. Rozhodnutí v tomto směru bylo ale od začátku celého problému čistě v kompetenci UEFA,“ uvedl mluvčí národního týmu Petr Šedivý.

Vzhledem k čekání na rozhodnutí disciplinární komise přijímala FAČR pouze předběžné objednávky na vstupenky bez placení. Rezervace nyní budou stornovány. FAČR zároveň všem, kdo si lístky objednali, zašle informační e-mail.

Česká reprezentace tedy bude v posledním zápase kvalifikace bez podpory svých fanoušků. FAČR má podle pravidel UEFA nárok pouze na kvótu vstupenek pro zástupce svých partnerů a sponzorů.

Národní tým může letět do Bulharska už s jistým postupem na EURO. Ve čtvrtek 14. listopadu totiž reprezentaci čeká přímý souboj o druhé místo proti Kosovu. Jistotu postupu by zajistila případná výhra. Poslední vstupenky na utkání v Plzni jsou ještě k dostání – podrobnosti, jak lístky koupit, najdou zájemci na webu www.fotbal.cz.