1. 5. 2018

„Kvalitní skupinové a individuální výkony," hodnotí turnaj trenér Vorlický

Čeští reprezentanti do 15 let zakončili vítězstvím své účinkování při premiérové účasti na prestižním turnaji Delle Nazioni. Z Itálie budou odjíždět s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky, ale především se 17 nastřílenými góly.

Český výběr se tak zařadil mezi nejofenzivnější týmy turnaje. V duelu o konečné 9. místo proti Chorvatsku od začátku dominoval v držení míče i vytváření šancí. První gól dal ve 13. minutě Adam Karabec z penalty po faulu na Matěje Náprstka. Druhý mohl přidat z dalšího pokutového kopu kapitán Hadaš, ale chorvatského brankáře nepřekonal. To se podařilo až ve druhém poločase Davidu Jamborovi, který po vyrovnání soupeře vrátil hlavou Čechům vedení.

„Po několika zdařilých akcích jsme vstřelili zasloužený gól, ale soupeř pro nás překvapivě dál spíše vyčkával v hlubším bloku a snažil se hrát na brejkové situace. Přesto jsme ho přehrávali a rozdíl mohl být i vyšší už v první půli. Na začátku druhé části hry jsme na chvíli podlehli zvýšenému tlaku soupeře. Hráči se ale zase zklidnili v práci s míčem a zkvalitnili pohyb, čímž jsme se dostali zpět do hry. Jsem rád, že se opět projevila jejich kreativita,“ hodnotil po utkání trenér Antonín Barák.

Svěřenci trenérů Baráka a Vorlického se museli vyrovnat s vysokou agresivitou Chorvatů, ale v průběhu druhé půle si postupně kombinacemi a držením míče vytvořili opět výraznou převahu, ze které pramenily další dva góly. Na 3:1 zvýšil po skvělé individuální akci Filip Vecheta a čtvrtý úder zasadil soupeři Kryštof Daněk. Chorvatsko v závěru ještě snížilo, ale vítěznou náladu českému týmu už nepokazilo.

„Kluci udrželi svoji pozornost na cílech, které jsme po celou sezonu nastavovali a odměnou za to jim byly kvalitní skupinové a individuální výkony podpořené vstřelenými góly a také velmi variabilní styl hry,“ vyjádřil spokojenost trenérského kolektivu Jiří Vorlický.

Turnaj Delle Nazioni: 

ČR U15 – Chorvatsko U15 4:2 (1:0)

Góly ČR: 13. Karabec (pen.), 42. Jambor, 58. Vecheta, 61. Daněk

Sestava ČR: Frydrych – Nízký, Prebsl (49. Drozd), Vitík, Uriča (49. Daněk) – Kozel (43. Langhamer), Kudela (49. Brejcha), Karabec (67. Kohoutek) – Jambor, Náprstek (28. Jelen), Hadaš (43. Vecheta).