18. 5. 2020

Lékař reprezentace Petr Krejčí starší slaví sedmdesáté narozeniny

Lékař české reprezentace a předseda Zdravotní komise Fotbalové asociace České republiky Petr Krejčí starší slaví v pondělí 18. května sedmdesáté narozeniny. Celý život strávil v pražské střešovické nemocnici a v národním týmu zažil v samostatné české historii všechny trenéry od Dušana Uhrina staršího po Jaroslava Šilhavého.

V sídle Fotbalové asociace České republiky poblahopřál Krejčímu k významnému jubileu předseda FAČR Martin Malík, trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý nebo manažer reprezentace Libor Sionko. A spolu s nimi spousta dalších.

Petr Krejčí starší, s nímž u reprezentace jako lékař spolupracuje i jeho syn Petr Krejčí mladší, získal v roce 2017 za přínos k rozvoji českého fotbalu cenu Dr. Václava Jíry.

„Zažil jsem toho už hodně, ale stejně nejradši vzpomínám hned na první akci, tedy na EURO 1996 v Anglii. Poprvé po revoluci jsme se dostali do situace, kdy jsme nebyli za nazdárky. Nastavili nám takové podmínky, že jsme vyfoukli hotel Italům, byli jsme dobře oblečení a neměli jsme se za co stydět. A hlavně ty výsledky! Step by step až do finále. Bylo to úžasné,“ vzpomínal Krejčí právě během vyhlašování cen Dr. Václava Jíry.

Jako internista působí v pražské střešovické nemocnici. Po rozdělení federace si k tomu v roce 1995 přibral práci u fotbalové reprezentace. U národního týmu vydržel doteď, takže je ze současného realizačního týmu služebně nejstarší.

Může tedy vzpomínat…

Anebo porovnávat, jak hráči přistupovali a přistupují k různým bolístkám: „Máme je zmapované… Když se na hřišti válel Jirka Němec, tak jsme museli běžet rychle, protože to už muselo být nějaké zranění!“

Krejčí se zúčastnil šesti evropských fotbalových šampionátů včetně stříbrného turnaje v Anglii v roce 1996 nebo bronzového Eura v Portugalsku v roce 2004, jednoho mistrovství světa, zažil jedenáct trenérů a byl také na šesti olympijských hrách, protože dřív působil u reprezentačního týmu běžců na lyžích.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery