26. 4. 2022

Libor Sionko skončí na vlastní žádost v pozici manažera reprezentace

Manažer české reprezentace Libor Sionko odejde na vlastní žádost z funkce, ve které skončí 30. dubna. Své rozhodnutí oznámil před pár dny předsedovi Fotbalové asociace České republiky Petru Fouskovi, který o tomto postoji informoval výkonný výbor. 

Libor Sionko působil jako manažer reprezentace přes tři roky. Předtím pracoval ve stejné funkci u týmu do jednadvaceti let. 

„Zažil jsem spoustu krásných momentů. Postoupili jsme na EURO 2020, vyhráli jsme svou skupiny Ligy národů, a postoupili tak do elitní skupiny, a na mistrovství Evropy jsme došli až do čtvrtfinále. Samé krásné vzpomínky,“ hodnotil Libor Sionko své působení u národního mužstva. 

A dodal: „Zároveň to byly nesmírně náročné tři roky, protože velkou část tohoto období jsme museli řešit pandemii COVID-19. V mé pozici už to potom nebylo tolik o fotbale jako o tom, abychom dodrželi všechna covidová opatření. Vzpomínám třeba na bleskovou akci před Eurem, kdy jsme narychlo museli měnit plány a ze Skotska jsme přesunuli naši základnu do Prahy. Rozhodl jsem se, že chci teď víc času věnovat rodině, především svým dětem, které bych chtěl intenzivněji podporovat v jejich sportovní kariéře. Každopádně bych chtěl všem členům reprezentačního týmu i hráčům poděkovat za nezapomenutelnou spolupráci. Reprezentaci budu samozřejmě vždycky fandit a doufám, že současnou generaci čeká ještě spousta úspěchů.“ 

Předseda FAČR Petr Fousek v úterý o Sionkově rozhodnutí informoval výkonný výbor a na následné tiskové konferenci na toto téma uvedl: „Chci poděkovat Liborovi Sionkovi za práci, kterou ve funkci manažera odvedl. Ukončení bylo korektní, dochází k němu na jeho žádost.“ 

Vedení FAČR zatím o Sionkově nástupci nerozhodlo. „Ještě jsem po dnešním jednání výkonného výboru nemluvil ani s panem Šilhavým, takže zatím ještě žádné další informace v této záležitosti nemohu uvést, budeme to teprve řešit,“ uvedl Petr Fousek.