3. 3. 2020

Liga národů: atraktivní a zajímavý los pro fanoušky

Česká reprezentace se na podzim roku 2020 utká v rámci Ligy národů se Skotskem, Slovenskem a Izraelem. Zástupci českého týmu hodnotí los kladně a těší je atraktivita skupiny.

„Samozřejmě je pikantní, že máme znovu Slovensko. Vypadá to, že Slovensko a Anglie jsou nám souzení v soutěžích. Nicméně, je to silný soupeř, ale na druhou stranu u nás i na Slovensku přijde hodně lidí, což je pro fotbal dobře,“ uvedl krátce po losu trenér Jaroslav Šilhavý.

„Skotsko ani Izrael nebudou jednoduchými soupeři, ale věřím, že to zvládneme se ctí. Na Slovensku mám pořád hodně přátel, trenérem Slovenska je navíc Pavel Hapal, se kterým se známe velice dobře,“ uvedl Šilhavý.

Liga národů bude rozhodující i pro rozdělení do košů při losu světové kvalifikace. Český celek bude hrát o to, aby uhájil umístění v první dvacítce soutěže a byl v druhém koši. Zároveň Liga národů může dvěma týmům pomoct získat místo v baráži o světový šampionát.

„Já věřím, že zvládneme kvalifikaci o světový šampionát jako takovou a baráž nebudeme potřebovat,“ dodal trenér Šilhavý.

Součástí české výpravy v Amsterdamu, kde probíhal v úterý večer los, byli předseda FAČR Martin Malík a manažer české reprezentace Libor Sionko.

„Skupinu hodnotím pozitivně. Slovensko jsme si přáli, protože zápasy se Slováky jsou atraktivní zejména pro fanoušky. Moc se na to těším. A dá se očekávat, že bude hodně fanoušků i na domácí utkání se Skotskem. Myslím, že los se povedl,“ hodnotil předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

„Co se týče fotbalové stránky, tak je to určitě pro naše fanoušky zajímavý los. Izrael je trochu neznámá, protože jsme s nimi, myslím, hráli naposledy někdy v roce 2012…Co se týče logistických věcí, tak Skotsko máme prošlapané díky přípravám na EURO, Slovensko známe a Izrael je stejně neznámá, jako po té fotbalové stránce, ale věřím, že si poradíme,“ uvedl k losu Libor Sionko.

 

Foto: Fernando.SantamariaOrtiz@uefa.ch

Los Ligy národů (3. 3. 2020)