18. 11. 2020

Liga národů: Proti Slovensku s nezměněnou sestavou

Čeští fotbalisté nastoupí do večerního závěrečného šestého zápasu skupiny B2 Ligy národů proti Slovensku v Plzni ve stejné základní sestavě jako v nedělním vítězném duelu s Izraelem.

Český trenér Jaroslav Šilhavý v úterý nevyloučil změny, ale nakonec se rozhodl vsadit na vítěznou sestavu. Nesáhl ani na levý kraj obrany a pravou stranu zálohy, kde byly případné změny nejpravděpodobnější. V útoku znovu dostal od začátku šanci Zdeněk Ondrášek, který si stejně jako obránce Jakub Brabec opět zahraje za reprezentaci na domovském stadionu v Plzni, kde působí.

Slováci se na rozdíl od nedělního vítězného utkání se Skotskem vrátí k tradičnímu rozestavení s křídelními hráči. V sestavě nechybí kapitán Marek Hamšík a další opory, středopolař Juraj Kucka či obránce Milan Škriniar. V útoku nastoupí explzeňský Michal Ďuriš, další bývalý slovenský hráč Viktorie Patrik Hrošovský začne na lavičce.

Utkání má v Plzni výkop ve 20:45. Český tým je v tabulce druhý a usiluje o prvenství ve skupině. Vedle vlastního vítězství musí zároveň spoléhat na to, že v souběžně hraném zápase v Izraeli uhraje vedoucí Skotsko maximálně remízu.

Liga národů

ČR - Slovensko

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (vš. Turecko).

ČR: Vaclík - Coufal, Kalas, Brabec, Matějů - Souček, Král - Masopust, Darida, Jankto - Ondrášek.

Slovensko: Rodák - Pekarík, Gyömber, Škriniar, Hubočan - Lobotka - Rusnák, Kucka, Hamšík, Mak - Ďuriš.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery