10. 12. 2020

Los EURO U21: Češi se utkají se Slovinskem, Itálií a Španělskem

Česká reprezentace do 21 let se v základní skupině evropského šampionátu utká se Slovinskem, Itálií a Španělsko. Rozhodl o tom čtvrteční los v Nyonu, skupinová fáze je na programu v březnu. 

První fáze závěrečného turnaje mistrovství Evropy se uskuteční v období od 24. do 31. března roku 2021. Šestnáct postupujících týmů se poměří ve čtyřech čtyřčlenných skupinách. Vyřazovací fáze je na programu v červnu. Závěrečný turnaj společně hostí Maďarsko se Slovinskem, český tým se mezi evropskou elitou představí znovu po čtyřech letech.

Los ve švýcarském Nyonu obstaral bývalý švýcarský reprezentant Philippe Senderos, který si v minulosti také zahrál na šampionátu jednadvacítek. 

České mužstvo bylo vylosováno z třetího výkonnostního koše jako druhé a bylo zařazeno do skupiny B, kde již čekalo Slovinsko, jeden z pořadatelských států. Jako třetí tým do této skupiny přibyla Itálie a z prvního výkonnostního koše obhájce trofeje Španělsko.

Na úvod skupiny se svěřenci trenéra Krejčího utkají s Itálií, následně s domácím Slovinskem a na závěr se Španělskem.

"Já si především přeji, aby byli hráči zdraví a nestalo se nic mimořádného. Pokud budeme v optimálním složení, tak budeme konkurence schopní i proti těmto silným soupeřům," řekl trenér Karel Krejčí na adresu Španělů a Italů, kteří jsou nejúspěšnějšími celky v historii Eura. Obě země šampionát vyhrály pětkrát.

 

"Těžko teď hodnotit jednotlivé soupeře, nakonec i na našem složení je vidět, že v těchto kategoriích se týmy hodně mění. Takže teď nám začne tvrdá práce, abychom sehnali informace z jejich posledních zápasů a připravili materiály pro hráče. S Itálií jsme se ale potkali ve dvacítce a byly to poměrně vyrovnané zápasy. Uvidíme, co Slovinci, kteří jako pořadatel nehráli kvalifikaci. Ale hlavně doufám, že když s nimi končíme, tak v tom zápase ještě o něco půjde. Proti Itálii a Španělsku bychom chtěli urvat nějaké body a pak si proti Slovinsku zahrát o čtvrtfinále," prohlásil Krejčí.

Termíny utkání jsou 24., 27. a 31. března. Český tým bude hrát zápasy ve slovinských městech Celje a Maribor. V případě postupu do vyřazovací části by Češi narazili na první, nebo druhý celek ze skupiny D

„Španělové jsou úřadující mistři a mají hodně hráčů, kteří hrají evropské soutěže, takže to bude složitý soupeř. Itálii jsme v devatenáctkách dvakrát porazili, ale určitě se za tu dobu posunuli. Mám tam kamaráda, s kterým jsem hrál v Eindhovenu, který nyní hraje za Janov. Je to zkušený tým, uvidíme, s čím přijedou. A za Slovince jsem rád, protože jsme si přáli jeden z pořádajících týmu,“ uvedl po losu jeden z kapitánů týmu Michal Sadílek. 

Los mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v roce 2021 v Maďarsku a Slovinsku

  • Skupina A: Maďarsko, Německo, Rumunsko, Nizozemsko.
  • Skupina B: Slovinsko, Španělsko, ČR, Itálie.
  • Skupina C: Rusko, Island, Francie, Dánsko.
  • Skupina D: Portugalsko, Chorvatsko, Anglie, Švýcarsko.

Foto: UEFA/Fernando Santamaria Ortiz