3. 1. 2020

Luboš Kozel bude trénovat Baník Ostrava, tým U19 povede i v březnové kvalifikaci

Trenér Luboš Kozel povede nově prvoligový FC Baník Ostrava. Bývalý ligový fotbalista od léta minulého roku vedl českou reprezentaci do 19 let, se kterou postoupil do elitní fáze kvalifikace ME.

„Můžeme potvrdit, že došlo k dohodě mezi vedením FAČR a FC Baník Ostrava o uvolnění Luboše Kozla pro potřeby ostravského klubu. O nástupci Luboše Kozla u reprezentačního výběru do 19 let chce mít asociace jasno v horizontu nejbližších týdnů," uvedl ředitel oddělení komunikace Fotbalové asociace ČR Michal Jurman. 

“Luboši Kozlovi děkujeme za vykonanou práci u národního týmu do 19 let a jsme rádi, že součástí dohody s ostravským Baníkem je i fakt, že trenér Kozel absolvuje ještě se svým reprezentačním výběrem březnovou elitní fázi kvalifikace ME 2020 v Nizozemsku," dodal Michal Jurman. 

Tato kvalifikace je na programu v březnu roku 2020 a český tým se v ní utká s Nizozemskem, Švýcarskem a Finskem. Hrát se bude od 25. do 31. března.

„Postoupili jsme z kvalifikace do elitní fáze, s výsledky jsem byl spokojený, cítil jsem, že se mužstvo stále zlepšuje a je konkurenceschopné. Dostali jsme se do skupiny, kterou hostí Nizozemsko. Vedle Anglie je to nejtěžší soupeř, na kterého jsme mohli narazit. Nebudeme to mít snadné, ale předem se nevzdáváme. Věřím, že si kluci přenesou sebevědomí získané v letošním roce i do roku nastávajícího," uvedl Luboš Kozel v rozhovoru s novináři po tradičním derby bývalých hráčů Sparty a Slavia v poslední den kalendářního roku.

Luboš Kozel převzal reprezentaci do 19 let v letě roku 2019 po evropském šampionátu v Jerevanu. Od srpna do konce roku zaznamenal pět výher, jednu prohru a tři remízy. V posledním utkání již minulého kalendářního roku zvítězil Kozlův výběr 2:1 nad Mexikem.