23. 4. 2019

Lukáš Hroník: Cíl pro EURO? Postup ze skupiny i na mistrovství světa

V dresu českého týmu do 17 let má odehraných šestnáct zápasů a v kvalifikaci o postup na evropský šampionát zasáhl do všech šesti zápasů v základní i elitní fázi. Záložník Lukáš Hroník nechybí v širší nominace trenéra Václava Kotala, na turnaj se těší a věří, že tým bude úspěšný.

"Osobně se na turnaj těším strašně moc. Těším se na všechny týmy a kvalitu, která na turnaji bude. Uvidíme, co se během turnaje stane a jak to dopadne,“ usmíval se záložník pražské Slavie Lukáš Hroník, který byl společně s trenérem Václavem Kotalem hostem úterního setkání v sídle FAČR při příležitosti oznámení širší nominace.

„Určitě je to zatím největší úspěch každého z nás. Zároveň je to i velká motivace se na turnaji i ukázat a věřím, že se s tím popasujeme, co nejlépe,“ pokračoval talentovaný fotbalista.

Závěrečný evropský šampionát hráčů do 17 let zároveň slouží i jako klíč k postupu na mistrovství světa. I to je jednou s velkou motivací pro samotné hráče.

NOMINACI NAJDETE ZDE

„Koukali jsme se spoluhráči na různé informace a stránky o šampionátu. Sledovali jsme i ohlasy fanoušků a jsme rádi, že nám drželi palce, tak snad to bude pokračovat,“ pokračoval Michal, který věří, že na turnaji bude i kapitán Adam Hložek.

„Před pár dny jsem si s ním psal, určitě by na turnaji hrát chtěl, to je jasné. Ale stejně jako všichni ostatní, musí čekat na rozhodnutí Sparty,“ uvedl Lukáš, jenž má pro turnaj jasný cíl.

„Postup ze skupiny. A pak mistrovství světa! Los skupiny pro nás byl dobrý a soupeři jsou hratelní, ale ukáže se až v samotných zápasech. Určitě jsme mohli mít i těžší soupeře. Musíme se ale soustředit hlavně na první zápas s Belgií, který musíme zvládnout. Uvidíme, jak se to pak bude vyvíjet dál,“ dodal Lukáš.