11. 9. 2019

Lukáš Masopust: První gól? Splněný sen každého kluka

První gól v národním týmu, kterým pomohl k důležité výhře na hřišti Černé Hory. Záložník Lukáš Masopust byl po druhém zářijovém utkání spokojený, že tým odčinil prohru v Kosovu.

„Na rozdíl od zápasu v Kosovu nám to tentokrát chodilo. V poločase jsme si v kabině říkali, že můžeme ze standardek zápas zlomit, víme, že jsme v nich silní,“ uvedl Masopust. A povedlo se.

Nejprve Jakub Jankto našel centrem Tomáše Součka, po dalším centru Jankta, tentokrát z rohu, propadl míč k Masopustovi, jenž zvýšil na 2:0 svým prvním gólem v reprezentaci.

„Je to sen každého kluka. A ještě když tím gólem pomůžete mužstvu,“říkal spokojeně po zápase. Podobnou branku vstřelil nedávno v play off o Ligu mistrů v Kluži. Po centru z rohu pálil z voleje pravačkou.

„Ale tam to byl nacvičené, tady míč ke mně propadl. Snažil jsem se to trefit hlavně čistě, aby střela nebyla unáhlená. Jinak by to skončilo někde na tribuně,“ usmíval se.

„Je to hodně důležité vítězství. Byli jsme na rozdíl od zápasu v Kosovu produktivní. Druhé místo už pustit nechceme,“ má Lukáš jasno.

Zatímco český tým vyhrál v Černé Hoře, Kosovo ve stejné době podlehlo Anglii ve Wembley 3:5, což znamenalo návrat českého týmu na druhé místo v tabulce.

„Snad jsme to Kosov aspoň trochu odčinili. Jsme druzí, máme to ve svých rukách, to jsme přesně chtěli,“ dodal Masopustu.