31. 5. 2018

Lvíčata porazila v Rakousku domácí 3:0

První ze dvou přípravných zápasů s Rakouskem přilákal v Zell am See velmi dobrou návštěvu i proto, že v zemi je státní svátek. Přítomní, i diváci u obrazovek při přímém přenosu, viděli oboustranně útočnou hru, úspěšnější byli čeští fotbalisté, kteří si připsali cennou výhru 3:0.

Zápas začal ofenzívou českého týmu a už v šesté minutě unikl po levé straně Granečný, poslal po zemi přihrávku před branku a tam nabíhající Pulkrab zakončil tak, jak je zvyklý z jarní ligy a dal vedoucí gól. Už o dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, dvakrát za sebou zachraňoval brankář Stejskal, poprvé při pokusu Thurnwalda s pomocí břevna a poradil si i s dorážkou Prokopa.

Domácí měli i další velkou šanci, sám před Stejskalem se objevil ve 23. minutě Thurnawald, ale brankář střelu z úhlu vyrazil a velmi dobře si vedl i v závěru poločasu, kdy se k hlavičce dostal kapitán Baumgartner. Ještě předtím, ve 31. minutě po akci zprava odcentroval Hašek a Pulkrab ze své parkety zakončoval hlavou těsně vedle vzdálenější tyče.

Zatímco první čast se hrála za vedra, po přestávce nastupovaly oba týmy za deště a se změnami v sestavě. Hned první útok vedli Sadílek s Pulkrabem a málem okopírovali vedoucí gól, Sadílkovi chyběly centimetry. Ještě blíže gólu byli hosté ve 49. minutě, Sadílek naservíroval zprava nabíhajícímu Helešicovi, který trefil prudkou ranou brankáře.

V 53. minutě chyboval brankář domácích, po malé domů vzal do ruky míč a přišla standardní situace, Sáček přiťukl Helešicovi, který prostřelil vše před sebou a zvýšil na dva nula.

Patnáct minut před koncem se dvakrát vyznamenal Stejskal, vyrážel rány z blízka, nejprve Kvasinovu a pak A. Schmidta. O tři minuty později byl v šanci Kuchta. Kuchta se dočkal v nastavení, kdy využil hrubé chyby obránce a brankáře a dal gól do opuštěné branky!

První ze dvou přípravných zápasů skončil zaslouženou výhru.

Statistika zápasu:

Rakousko "21" – ČR "21" 0:3 (0:1)

Góly: 6. Pulkrab, 53. Helešic, 92. Kuchta

Rozhodčí: Pascal Erlachner - Roland Riedel, Jasmin Sabanovic (Švýcarsko). Diváci: 600

Sestava Rakouska: Kreidl (46. Schützenauer) - Thurnwald (70. A. Schmid) Baumgartner, Haas (46. Kvasina), Friedl (90. Gluhakovic) - Ljubičič, Vorsager (46. Krainz) - Horvath (84. Ertlthaler), Schmidt (70. Gmeiner), Tekir (70. Maranda) - Prokop (46.  Grbic). Trenér: Werner Gregoritsch.

Sestava ČR: Stejskal - Surzyn (90. Vaníček), Chaluš, Lischka, Helešic - Sáček, Janošek - Macek (46. Trubač), Hašek (46. Sadílek), Granečný (65. Wiesner) - Pulkrab (57. Kuchta). Trenér: Vítězslav Lavička.