9. 3. 2018

Lvíčata s Chorvatskem v Karviné o postup na ME 2019

Klíčový, ne-li - z pohledu nadějí na postup na ME 2019 v Itálii - rozhodující dvojzápas česká fotbalovou reprezentaci do 21 let v druhé polovině tohoto měsíce. Nejprve se v pátek 23. března od 16 hodin střetne s vedoucím celkem skupiny Chorvatskem a o čtyři dny později hraje v Xanthi s Řeckem.

Oba soupeři zatím ztratili z pěti utkání body jen remízou ve vzájemném utkání, česká Lvíčata hrála čtyřikrát, porazila San Marino a Moldavsko, remizovala doma 1:1 s Běloruskem a prohrála 1:5 v Chorvatsku! Trenér Vítězslav Lavička je si vědom síly nadcházejících soupeřů: „Prokazují vysokou kvalitu, ale nejsou neporazitelní.“

Zimní pauza přinesla bohužel naplnění pravidla tří – po Jakubu Šuralovi a Václavu Černému, skončil na několikaměsíční marodce Ondřej Mihálik, který po přestupu do nizozemského Alkmaaru utrpěl, stejně jako oba jmenovaní kolegové, vážné zranění kolena.

„Jsou ale i pozitivní zprávy, jarní část ligy ukazuje, že se daří útočníkům, Matěji Pulkrabovi v Liberci a Tomáši Zajícovi ve Slovácku. Teď jde o to, aby si to přenesli i do reprezentace. A pochopitelně to platí pro ostatní hráče širšího výběru jednadvacítky,“ připomíná Vítězslav Lavička.

Klíčový zápas se hraje ve Slezsku. Už potřetí po rekonstrukci Městského stadionu v Karviné-Ráji si Fotbalová asociace České republiky vybrala karvinský prvoligový stánek za dějiště mezistátního utkání. „S tamním zázemím, moderním stadionem a ubytováním máme jen ty nejlepší zkušenosti. Přesně před rokem jsme na stejném místě porazili v přípravě Slovensko 4:1. Kulisa byla výborná a my věříme, že i na tento kvalifikační zápas to bude podobné. Jsme přesvědčeni, že fanoušci přijdou v hojném počtu,“ prohlásil mluvčí reprezentace do 21 let Jaroslav Kolář.

Jde o možná rozhodující zápas a Lvíčata potřebují silnou podporu proti týmu, ve kterém se objevují i hráči působící i v zahraničních ligách. Například kapitán Čaleta-Car je stabilním stoperem Salcburku, Brekalo hraje za Wolfsburg a Balič je hráčem Udine.

Distribuce vstupenek na toto důležité utkání bude probíhat výhradně v Karviné, vstupenky si fanoušci přes internet nezakoupí. Cena byla stanovena na 100 Kč za kus.

Předprodej bude zahájen před sobotním utkáním se Spartou (10. 3. 2017 od 13:45 hodin). Další dny předprodeje zatím nejsou plánovány. „Čekáme, že hlavní nápor bude před samotným utkáním,“ dodala Pavla Žebroková z oddělení tiketingu MFK Karviná.