4. 9. 2019

Lvíčata se přesunula na Hlubokou, ve čtvrtek je otevřený trénink v Českých Budějovicích

Fotbalové reprezentaci do 21 let se kvapem blíží začátek kvalifikace o postup na ME, které v červnu 2021 pořádají Maďarsko a Slovinsko. Úvodní z deseti kvalifikačních soubojů se uskuteční tento pátek v Českých Budějovicích, kde bude od 18 hodin soupeřem českých lvíčat reprezentace Litvy.

Tým ještě ve středu dopoledne trénoval v Uhříněvsi a hráči rozdali podpisy na kartičky pro členy přípravky místního fotbalového klubu. Po obědě výprava vyrazila na dvouhodinovou cestu s cílem Hluboká nad Vltavou, hotel Diamant.

Před osmi a půl lety ve stejném hotelu bydlela seniorská reprezentace, která v Českých Budějovicích porazila Lichtenštejnsko 2:0 a přidala tři body v kvalifikaci, ze které pak postoupila na EURO 2012. Však si také v hotelu na pobyt tehdejší fotbalové elity v čele s Čechem, Rosickým, Barošem, ale i českobudějovickými odchovanci Sivokem a Lafatou dobře vzpomínají.

Nyní dorazili mladíci, kteří mají ještě nejlepší fotbalová léta a úspěchy před sebou. Mají ale stejné velmi kvalitní zázemí, jako jejich tehdejší předchůdci i stejnou touhu uspět v kvalifikaci. A i oni potřebují v roli favorita vyhrát.

České Budějovice prožívají po postupu Dynama do ligy a zápasech se Spartou a se Slavií fotbalovou horečku. I z toho pohledu se ukazuje volba dějiště vstupu do kvalifikace vhodná. Trenér Karel Krejčí to zde velmi dobře zná, hrával za Dynamo, pomohl mu k postupu a hrál zde i ligu. Vzpomíná ale na loňský říjen, kdy zde vedl reprezentaci do 20 let do utkání Elite league proti Anglii: „Tehdy bylo hlediště velmi slušně zaplněno, řekl bych tak čtyřmi tisíci diváky a měli jsme kvalitní diváckou podporu. Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit i v pátek proti Litvě.“

V tehdejší reprezentační dvacítce zasáhlo před jedenácti měsíci do boje s Anglií jedenáct z jednadvaceti současných nominovaných hráčů jednadvacítky. A tak prostředí zná nejen Filip Havelka, který působí v ligovém Dynamu, ale i dalších devět spoluhráčů ze základní sestavy proti Anglii.

Ve čtvrtek 5. září je na programu oficiální předzápasový trénink, který začíná na stadionu na Střeleckém ostrově v 17 hodin a bude celý otevřený pro veřejnost.

Svoji návštěvu již ohlásili členové fotbalových akademií FAČR i Dynama, ale vítání jsou všichni zájemci. Fanoušci, kteří by se chtěli na trénink přijít podívat, mohou vyrazit na tribunu Východ, která bude volně přístupná. A podle informací z klubu bude k dispozici mimo jiné i stánek s občerstvením.

U21 - přesun z Prahy na Hlubokou