5. 9. 2019

Lvíčata ukázala na otevřeném tréninku chuť

S velkou pohodou, ale i s nasazením, probíhal předzápasový trénink české jednadvacítky před pátečním utkáním kvalifikace ME s Litvou. Dorazilo i několik desítek mladých hráčů z akademie FAČR, s hráči jednadvacítky se vyfotografovali, nasbírali autogramy a mohli si popovídat třeba o tom, jaké to je být reprezentant. 

Velký zájem byl především o Adama Hložka, který je pro „akademiky“ zářným příkladem, kam to mohou dotáhnout. Vždyť mladík ze Sparty je jen o necelé čtyři roky starší než oni!

Hodinový trénink probíhal podle tradičního scénáře, zbyl čas i na hru na dvě branky na zkráceném hřišti. Šlo o hodně – poražený tým musel před večeří ostatním zazpívat...

Zápas začíná v pátek v 18 hodin, vysílá ho přímým přenosem ČT Sport. 

Litva s deseti krajánky

Litevská reprezentace do 21 let vyrazila na důležitou cestu – v pátek v Českých Budějovicích nastoupí proti českým Lvíčatům, o tři dny později je čeká v Aténách Řecko. Na kontě má tři body za povinnou výhru v San Marinu (3:0).

K dispozici mají všechny nominované hráče a mezi 23 jmény je deset fotbalistů, kteří působí v zahraničí, byť tam třeba nenastupují v seniorských ligových týmech. Ale mají možnost tam trénovat a zvykat si na kvalitní evropský fotbal. To platí například o obránci Šatkusovi z Norimberku, záložnících Armalasovi z Benfiky Lisabon a Utkusovi z AS Monaco či útočníku Dubickasovi z Lecce.

Trenér Litvy Donatas Vencevičius, bývalý třatřicetinásobný reprezentant, k těžkému dvojutkání na stránkách litevského svazu řekl: „Bude to jiné než v San Marinu, v zápasech s velmi silnými soupeři uvidíme, na co máme. Pokud jde o Čechy, mají fyzicky velmi silný tým, který je silný po krajích, kde dokáže přejít k nebezpečným rychlým protiútokům.“

Nominace Litvy na utkání proti Česku a Řecku

Brankáři: Titas Krapikas („Spezia”, Itálie), Vincentas Šarkauskas (Vilniaus „Riteriai“), Ovidijus Šiaulys („Virtus Entella, Itálie).

Obránci: Aleksandr Levšin (Vilniaus „Riteriai“), Ernestas Stočkūnas (Vilniaus „Riteriai“), Vilius Armalas (Lisabonos „Benfica“, Portugalsko), Domantas Antanavičius („Maardu LM“, Estonsko), Deividas Šešplaukis („Kauno Žalgiris“), Pijus Širvys („Kauno Žalgiris“), Benas Šatkus („Nürnberg“, Německo).

Záložníci: Karolis Uzėla (Vilniaus „Žalgiris“), Renatas Banevičius (Alytaus „Dainava“), Edgaras Utkus („Monaco“, Francie), Linas Mėgėlaitis („Sicula Leonzio“, Itálie), Matas Ramanauskas (Vilniaus „Riteriai“), Edvinas Kloniūnas („Bijelo Brdo“, Chorvatsko), Titas Milašius (Plock „Wisla“, Polsko), Matas Vareika (Vilniaus „Žalgiris“), Sergej Amirzian (FA „Šiauliai“)

Útočníci: Eligijus Jankauskas (Marijampolės „Sūduva“), Edgaras Dubickas („Lecce“, Itálie), Donatas Konikas (FA „Šiauliai“), Artūr Dolžnikov (FK „Vilnius“-BFA).

U21 - předzápasový trénink v Českých Budějovicích

 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík
 • © Michal Bártík