14. 6. 2019

Malý fanoušek po transplantaci ledviny doprovodil hráče na hřiště

Devítiletý fanoušek české reprezentace Matouš Novák si z kvalifikačního zápasu proti Bulharsku (2:1) odnesl nezapomenutelný zážitek. Od národního týmu a Fanklubu fotbalové reprezentace dostal podepsaný dres a byl i součástí doprovodu hráčů na hřiště.

Matoušek je po transplantaci ledviny. Fanklub fotbalové reprezentace ve spolupráci s Kapkou naděje upozornil na jeho příběh národní tým, který malému fanouškovi umožnil nevšední zážitek.

"Fotbal mám moc rád a mým nejoblíbenějším reprezentantem je Tomáš Souček," říkal Matoušek, když těsně před výkopem převzal v útrobách letenského stadionu dres podepsaný kompletním národním týmem.

Za chvíli už kráčel na trávník, aby spolu s dalšími dětmi doprovodil hráče k zápasu.

"Pro nás jako pro Fanklub je důležité pomáhat i takhle malým fanouškům nároďáku dostat se na fotbal," vysvětlil Svatopluk Smysl, manažer Fanklubu.

Fotbalová reprezentace pomáhá dlouhodobě. Ve spolupráci s Kapkou naděje před časem rozjela projekt "O Kapku lepší #ceskarepre". Ten pomáhá hlavně dětským onkologickým pacientům. Základní myšlenka je jednoduchá: čím víc lidí na domácí zápas přijde, tím větší finanční podpora bude.