15. 7. 2019

ME U19: Češi na úvod turnaje podlehli Francii

Česká reprezentace do 19 let vstoupila do evropského šampionátu v Arménii zápasem s Francií. V Jerevanu na úvod skupiny B svěřenci trenéra Jana Suchopárka podlehli favoritovi skupiny 0:3.

Favorizovaná Francie držela od úvodní minuty více míč a předvedla několik rychlých a nebezpečných průniků především po obou krajích hřiště, ale český tým dokázal vše ubránit.

Ve dvanácté minutě se pak středem hřiště dostal do první velké šance zápasu David Píchal, jenž byl sám před brankářem Francie, ale prudkou střelou branku přestřelil.

V sedmadvacáté minutě se dostali do velké šance i Francouzi, když se před malým vápnem dostal k míči Flips, ale Zbyněk Konopásek mu skočil do jeho střely a míč odrazil mimo branku. Ten samý hráč se prezentoval ve třiatřicáté minutě prudkou střelou z dálky, ale míč naštěstí pro český tým minul branku.

Francouzi se dostali do vedení v jednačtyřicáté minutě, kdy byl Zlatohlávek zasažen po střele z přímého kopu ve zdi do ruky a rozhodčí okamžitě nařídil penaltu. Tu proměnil Alexis Flips a otevřel skóre zápasu.

Český tým vstoupil do druhé půle s jednou změnou, když Selnar nahradil Solila. Francouzi se hned tři minuty po změně stran dočkali gólové pojistky, když se ve vápně odrazil míč k Alexi Flipsovi, který přízemní střelou prostřelil brankáře Kováře. Gól byl nakonec uznán připsán jako vlastní českému kapitánovi Heidenreichovi.

A o další čtyři minuty později se francouzský tým prosadil v zápase potřetí, kdy z levé strany odcentroval Ndicka Matam a míč volejem uklidil do sítě Abi.

Češi mohli snížit vedení soupeře v 63. minutě, kdy se k zakončení dostal v pokutovém území střídající Kepl, ale brankář soupeře jeho střelu zblízka vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval kapitán Heidenreich, ale míč vyhlavičkoval z brankové čáry obránce.

V šestadevadesáté minutě postupoval Flips sám na Kováře, ale český brankář jeho střelu po zemi tentokrát vyrazil. Šest minut před koncem se dostal k zajímavé střele střídající Selnar, ale jeho pokus zpoza vápna levou nohou skončil těsně vedle.

Úvodní zápas českého týmu ve skupině tak skončil výhrou Francie 3:0. V druhém utkání skupiny Irsko remizovalo s Norskem 1:1.

Mistrovství Evropy hráčů do 19 let

ČR – Francie 0:3 (0:1)

Branky: 41. z pen., 48. Heidenreich vl., 52. Abi. ŽK: Zlatohlávek, Píchal, Fukala. Rozhodčí: Peljto (Bosna) – Avram (Rumunsko), Kordež (Slovinsko)

ČR: Kovář – Konopásek, Zima, Heidenreich, Fukala – Macháček, Slaměna (57. Kušej) – Píchal (57. Kepl), Solil (46. Selnar), Kohút (79. Finěk) – Zlatohlávek (57. Kaloč).

Francie: Bajic – Kalulu, Badiashile, Solet, Ndicka Matam – Caqueret (67. Gomes) – Ponceau (87. Philiponeau), Picouleau, Flips (79. Ngoumou Minpole) – Ndilu (66. Isidor), Abi (79. Begraoui).