21. 7. 2019

ME U19: Prohra s Irskem a konec na šampionátu

Česká reprezentace do 19 let do semifinále mistrovství Evropy v Arménii nepostoupila. V závěrečném utkání ve skupině podlehli svěřenci trenéra Jana Suchopárka Irsku 1:2 a mezi nejlepší čtyři týmy turnaje se neprobojovali.

K první střele zápasu se dostal český kapitán David Heidenreich, jenž si připravil odražený míč zhruba třicet metrů od branky soupeře, ale z dálky přestřelil.

Český tým v úvodní části zápasu častěji držel míč a snažil se o kombinaci. Z jedné takové akce se dostal k centru Míka z pravé strany, ale Kepl s Kušejem na míč nedosáhli a z nadějné situace se české mužstvo nedostalo. První střelecký pokus soupeře ve 14. minutě bez problémů zlikvidoval brankář Kovář.

Po čtvrt hodině hry museli čeští trenéři poprvé střídat, když Milan Fukala nebyl schopen kvůli zranění pokračovat v zápase a jeho místo na levé straně obrany zaujal Daniel Finěk.

Ve čtyřiadvacáté minutě si Irové připsali největší šanci dosavadního průběhu, když se po české ztrátě dostali k centru z levé strany, ale Kavanagh před odkrytou brankou poslal míč hlavičkou nad břevno.

O čtyři minuty později se po centru z pravé strany dostal k zakončení i Kepl, ale jeho volej zhruba o metr přeletěl branku Irska.

Deset minut před přestávkou se irský tým dočkal vedoucího gólu. Po dlouhém nákopu na polovinu českého týmu šel do souboje Heidenreich a Afolabi. Ve sprinterském souboji byl úspěšnější irský fotbalista, jenž si poté navedl míč do pokutového území a prudkou střelou prostřelil Kováře, čímž poslal Iry do vedení.

Krátce po změně stran zahráli čeští hráči velmi dobře rohový kop, když centr na přední tyči byl prodloužen, ale skluzující kapitán Heidenreich po teči soupeře na míč těsně nedosáhl a nemohl jej usměrnit do branky.

Dvanáct minut před koncem zápasu se do hry dostali střídající Selanr a Solil. Druhý jmenovaný hned po svém příchodu využil přihrávku na pravé straně, míč poslal před branku a Kušej přesnou střelou srovnal skóre na 1:1.

Jenže Irové si vzali vedení zpět po necelých dvou minutách, kdy Afolabi vyzval ke skórování střídajícího Coffeyho, který pobídkou nepohrdl a vrátil svému týmu těsné vedení.

Českému týmu se už zvrátit skóre v závěru utkání nepodařilo a evropský šampionát pro český výběr skončil po zápasech v základní skupině. Do semifinále s Francií postoupili Irové.

Mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Arménii

Irsko – ČR 2:1 (1:0)

Branky: 35. Afolabi, 81. Coffey – 79. Kušej. ŽK: Reghba, O'Connor, Afolabi - Hušek. Rozhodčí: Papapetrou (Řecko) - Radius (Litva), Metzamber (Israel).

Irsko: Maher – Lyons, McGuinness, McEntee, Ledwidge – Hodge, Kavanagh (56. Coffey), O’Connor – Reghba (90. Ebosele), Afolabi (90. Grant), Wright (46. Everitt).

ČR: Kovář – Míka (46. Konopásek), Zima, Heidenreich, Fukala (18. Finěk) – Macháček (85. Hušek), Kaloč – Kušej, Zlatohlávek (78. Solil), Kohút – Kepl (78. Selnar).