18. 7. 2019

ME U19: V druhém utkání bezbranková remíza s Norskem

Evropský šampionát hráčů do 19 let pokračoval ve skupině B druhým zápasem, ve kterém český výběr nastoupil proti Norsku. I za přítomnosti nového českého velvyslance v Arménii Bedřicha Kopeckého skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Po úvodní prohře s Francií 0:3 došlo v základní sestavě k několika změnám, když trenéři v čele s trenérem Janem Suchopárkem dali od úvodní minuty příležitost například Kaločovi, Kušejovi či Keplovi.

Do první slibné příležitosti se dostal soupeř, když si obránce Rosler počkal na zadní tyči na přetažený centr z rohového kopu, ale netrefil míč ideálně a branku minul. Nejaktivnějším hráčem v úvodních patnácti minutách byl Mikael Ugland, jenž hned třikrát vystřelil, ale brankář Matěj Kovář se nenchal překvapit.

Do první šance českého týmu se dostal v šestnácté minutě Kohút po vynikajícím protiútoku, ale brankář Klaesson jeho pokus vyrazil na roh.

V devětadvacáté minutě se český tým dostal do dalšího slibného brejku, který táhl Kušej, jeho prudká zpětná přihrávka se odrazila ke Kaločovi, ale jeho střela z voleje trefila jen obránce.

Osmatřicátá minutě zápas přinesla skvělou akci v podání Kušeje, který si prohodil míč před vápnem kolem obránce a levačkou prudce vystřelil, ale břevno soupeřovy branky o kousek minul.

Krátce na to se prosadil na druhé straně hřiště Larsen, jenž se dostal i k zakončení, ale naštěstí pro český tým trefil pouze tyč.

Do první nadějné příležitosti v druhém poločase se dostali čeští fotbalisté až v šedesáté minutě, kdy se po rychlé kombinaci dostal ke střele Selnar, ale jeho střelu dokázal brankář Klaesson zneškodnit.

Larsen, jenž trefil v prvním poločase tyčku, se dostal do šance i v 67. minutě, kdy si našel správné místo ve vápně po centru z levé strany, ovšem Matěj Kovář rychlým skokem míč chytil.

Třiasedmdesátá minuta přinesla opět míč odražený od brankové konstrukce, když si střídající Hagen perfektně narazil před vápnem míč se spoluhráčem, ale následně poslal prudkou střelou míč jen do břevna.

Český tým v závěru zápasu ožil a dostával se více do útoku, ale vstřelit branku se nepodařilo ani jednomu z týmů. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

2

Mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Arménii

ČR – Norsko 0:0

ŽK: Míka, Kohút, Kaloč, Píchal. Rozhodčí: Ivanov (Rusko) - Radius (Litva), Metzamber (Izrael).

ČR: Kovář – Míka, Zima, Heidenreich, Fukala – Macháček, Kaloč – Kušej (90. Hönig), Selnar (76. Píchal), Kohút (81. Zlatohlávek) – Kepl.

Norsko: Klaesson – Pedersen (63. Stenevik), Sandberg, Rosler, Slordahl - Kitolano, Hove, Ugland (63. Hagen) - Larsen, Botheim (76. Holm), Tagseth.