27. 3. 2021

ME U21: Proti Slovinsku se změnami v sestavě i jiném rozestavení

Čeští reprezentanti do 21 let sehrají druhé ze tří utkání ve skupině B na mistrovství Evropy proti domácímu Slovinsku. Výsledek hodně napoví o jejich postupových šancích.

Svěřenci trenéra Karla Krejčího ve středu vstoupili do turnaje remízou 1:1 s Itálií, Slovinci podlehli obhájcům zlata ze Španělska 0:3. Zápas v Celje začne v 18:00.

"Samozřejmě víme, že jestli si chceme udržet nějaké postupové naděje, tak musíme zápas zvládnout za tři body. Nálada je jako vždycky, jsme odhodlaní uspět a uděláme pro to maximum," řekl záložník Michal Sadílek na on-line tiskové konferenci.

Dva nejlepší týmy ze čtyř základních skupin projdou do osmičlenného play off, které se uskuteční ve druhé fázi turnaje od 31. května do 6. června. Češi naposledy do vyřazovací fáze ME postoupili před deseti lety, historickým maximem "Lvíčat" je zlato z roku 2002.

V sestavě došlo oproti zápasu s Itálií ke změnám. Jak v rozestavení, tak se do sestavy dostali i jiní hráči. Na levém kraji obrany nastupuje Denis Granečný, uprostřed zálohy Dominik Janošek a na levém křídle bude působit od úvodní minuty Michal Kohút.

Do zápasu od úvodní minuty zasáhne také obránce Libor Holík, který musel proti Itálii předčasně střídat kvůli zranění.

Přímý přenos zápasu vysílá stanice ČT sport od 18:00.