30. 3. 2021

ME U21: Proti Španělsku s Karabcem či Vaníčkem

Česká fotbalová reprezentace do 21 let dnešním zápasem proti Španělsku uzavře skupinovou fázi mistrovství Evropy. Účast ve čtvrtfinále zajistí svěřencům trenéra Karla Krejčího vítězství nad úřadujícími šampiony, za určitých okolností jim k postupu může stačit i remíza. 

 

V zamotané skupině B jsou před třetím kolem ve hře všechny čtyři týmy. Španělsko vede tabulku se čtyřmi body, Česko je se dvěma body a skóre 2:2 druhé, třetí Itálie má rovněž dva body a skóre 1:1, poslední Slovinsko získalo bod. Do osmičlenného play off, které se uskuteční ve druhé části turnaje od 31. května do 6. června, postoupí dva nejlepší celky skupiny.

Český tým posune dál výhra bez ohledu na souběžně hraný duel Itálie - Slovinsko. Remíza by "Lvíčatům" stačila jen v případě, že i druhý zápas dopadne nerozhodně.

Poté ale potřebují mít více vstřelených gólů než tým z Apeninského poloostrova. V případě rovnosti bodů i skóre by rozhodlo o čtvrtfinalistovi disciplinární kritérium, které zatím vyznívá mnohem lépe pro Čechy. Ti dosud obdrželi pět žlutých karet, Italové nasbírali devět žlutých a čtyři červené karty.

Utkání ve slovinském Celje má výkop ve 21:00.

ME hráčů do 21 let 2021, základní skupina

Španělsko - ČR

Rozhodčí: Kruashvili - Vramishvili, Pipia (vš. Gruzie).

Španělsko: Fernández - Pipa, Guillamón, Cuenca, Pedrosa - Garíca, Moncayola,Villar - Puado, Ruiz, Barrenetxea.

ČR: Jedlička - Fukala, Chaluš, Krejčí, Sadílek - Bucha, Havelka - Šulc, Karabec, Vaníček - Lingr.