14. 10. 2020

Měli jsme na výhru, šancí na zvrat bylo hodně

Ondřej Kúdela, Tomáš Souček a Tomáš Poznar. První jmenovaný šéfoval obraně, druhý měl na kopačce vyrovnání a třetí si připsal první reprezentační start.

Jak tato trojice hodnotila utkání ve Skotsku, ve kterém česká reprezentace prohrála na hřišti Skotska 0:1? Své dojmy tito tři hráči popsali v přímém přenosu ČT sport.

Ondřej Kúdela: „Prohráli jsme utkání, které jsme prohrát neměli. Nebyli jsme horším týmem, ale rozhodla situace, ve které jsme udělali chybu a inkasovali jsme gól. Oni pak zalezli a my jsme nedokázali proměnit velkou spoustu šancí.

Možná, než jsme se vším srovnali, tak jsme možná působili těžkopádněji, ale nemyslím si, že v tom byl problém.

Je velice nepříjemné, co se děje. Všichni se o nás starají a dělají vše pro to, abychom měli komfort. My zároveň děláme vše pro to, abychom se nenakazili, ale je vidět, že se to dá jen těžko ovlivnit. Chybělo nám pár hráčů kvůli tomu. Chtěli jsme zápas ve Skotsku zvládnout, takže převládá určitě zklamání.“

Tomáš Souček: „V podstatě celý druhý poločas jsme to valili do soupeře, ale chyběl nám nejen důraz, ale také trochu štěstí. Je škoda, že jsme nedokázali aspoň vyrovnat.

Při té velké šanci v druhém poločase jsme viděl míč na poslední chvíli, možná jsem si to měl ještě zpracovat, ale rozhodně to byla chyba, že jsme to neproměnil. Za to se musím klukům omluvit.

Dostali jsme gól velmi brzy, ale pořád jsme měli dost času skóre otočit. Bohužel jsme nedokázali žádnou šanci proměnit.

Jeli jsme do Skotska zvítězit, nebo aspoň neprohrát. Všichni jsme si přáli jít do skupiny A, takže i z toho jsme zklamaní, že nám Skotové odskočili. Ale nevzdáváme se, ještě máme dva zápasy a třeba Skotové ztratí.

Celý sraz byl složitý, ale je to složité v dnešní době pro každého. Nejen ve fotbale, ale lidé jsou ovlivněni v jakékoliv práci. Známe to i z klubů, není to jednoduché, ale myslím, že i přes všechny problémy jsme se s tím poprali dobře.“

Tomáš Poznar: „Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme měli na vítězství. K nominaci jsme přišel na úkor ostatních, které sem nepustili různé důvody. Já si samozřejmě vážím, že jsme se dostal do národního týmu, ale mrzí mě výsledek.

Všichni, kdo jsme byli v tom záložním týmu, jsme se snažili být připraveni v podstatě na jakoukoliv možnost. Myslím, že se toho všichni zhostili dobře a mělo smysl takový záložní tým mít.“