25. 8. 2019

Memoriál Václava Ježka 2019 – statistický souhrn

Memoriál Václava Ježka pro rok 2019 vyhrála reprezentace Ukrajiny, která po jedné výhře a remíze ve skupině zdolala ve finále český výběr po penaltovém rozstřelu.

Skupinu A ovládl český výběr do 18 let, když jako jediný tým dokázal vyhrát oba zápasy. Čeští mladíci vedeni trenérem Janem Suchopárkem šli do finále s bilancí dvou výher ve dvou zápasech ve skupině, když porazili Maďarsko 5:1 a Lotyšsko 2:1.

Druhé skončilo ve skupině A Maďarsko se třemi body díky výhře 3:2 nad Lotyšskem. To naopak skončilo poslední bez bodu po dvou porážkách.

Výběr Ukrajiny ve skupině nejprve remizoval 1:1 se Slovenskem, ve druhém zápase ale porazil Severní Makedonii 2:1 a vyhrál svou skupinu se čtyřmi body.

Na druhém místě ve skupině B skončil tým Severní Makedonie se třemi body, když po prohře s Ukrajinou porazil Slovensko 3:2. Naši východní sousedé tak skončili s jedním bodem na posledním místě ve skupině.

V zápasech o konečné umístění uspěla Makedonie, která porazila v souboji o třetí místo Maďarsko.

A Slovensko porazilo 2:0 Lotyšsko a umístilo se na pátém místě. Naopak ve finále mezi Českem a Ukrajinou gól nepadl, a tak rozhodl o vítězi penaltový rozstřel. V něm uspěla Ukrajina poměrem 3:2.

Andras Nemeth, reprezentant Maďarska, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Lukáš Horníček byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Čtyřem hráčům se podařilo vstřelit na turnaji dvě branky. Povedlo se to Romanu Čerepkaiovi a Adriánu Mojžišovi (oba Slovensko), Filipu Šilhartovi z českého týmu a Beharu Fetovi z Makedonie.

Ovšem zatímco posledně jmenovaný potřeboval na dva góly 251 minut, slovenský fotbalista Čerepekai pouze 90 minut. Celkem se během turnaje prosadilo střelecky 25 hráčů.